Właśnie dzisiaj ruszyła akcja sieci McDonalds „Poczęstuj się poranną kawą”. Gratis możemy otrzymać jedną małą kawę. Akcja rozpoczęła się 12 października i potrwa przez dwa tygodnie (do 25.10). Na czym polega akcja darmowej kawy w McDonaldsie? Każdy klient McDonalds, który pojawi się w restauracji w porze śniadaniowej może otrzymać darmową małą kawę. Do wyboru mamy trzy rodzaje: kawę czarną, kawę białą oraz cappuccino. Aby ją odebrać, wystarczy zgłosić się do kasjera.

Co najważniejsze – aby dostać kawę nie musimy niczego kupować w restauracji. 

Warto jednak pamiętać, że od poniedziałku do piątku z pojawieniem się w McDonalds musimy zdążyć do 10.30. W weekendy – do 11. 

Akcja darmowej kawy w McDonaldsie nie obejmuje jednak restauracji McCafe, gdzie kawy dostępne są jedynie pod tą marką. 

 

JAKĄ KAWĘ SERWUJE MC DONALDS?

Najbardziej popularnymi ziarnami kawy są ziarna Arabica, które stanowią aż 70% światowej produkcji. Pozostałe 30% to ziarna Rabusta.

JAK PRZYGOTOWYWANA JEST KAWA?

Chociaż nie wszyscy są fanami smaku kawy serwowanej w McDonalds, to sama firma reklamuje ją jako produkt najwyższej jakości. Jak na kawę w tej cenie trzeba jednak przyznać, że kawa z popularnej sieci nie ustępuje swoim konkurentom na rynku. 

Kawa z restauracji McDonalds jest połączeniem ziaren Arabica z Brazylii, Peru oraz Hondurasu. Każdy krzak dojrzewa w zacienionych miejscach i jest regularnie przycinany na wysokość 1.2-1.7 metra. Plantatorzy stosują zazwyczaj jedną z trzech metod zbioru: stipping (metoda ręczna polegająca na jednorazowym zbiorze), selective picking (metoda ręczna polegająca na kilkukrotnym zbiorze tylko dojrzałych owoców) oraz zbiór mechaniczny. Następnie z każdego z owoców wydobywa się ziarna, które koniecznie trzeba wysuszyć na słońcu. Kawa zwiększa wtedy swoją objętość nawet 60%.

Paulina Musialska