Dzisiaj godz. 9 oficjalnie otwarty został Park Shop, czyli nowe centrum handlowe przy ul. Królowej Jadwigi w Oświęcimiu.

Przed galerią już po godz. 8 rano zaczęli pojawiać się pierwsi klienci. Największe kolejki były przed sklepem z ubraniami oraz sprzętem RTV AGD. Otwarcia pasażu nie pokrzyżował nawet intensywny deszcz. - Jest trochę mniej ludzi, ale dla nas to lepiej bo są mniejsze kolejki - mówiła Pani Maria, która stała przed galerią pół godziny.

Oświęcimianie najbardziej cieszą się z otwarcia księgarni. - Długo czekaliśmy na otwarcie. Najbliższy Empik jest chyba dopiero w Katowicach i w Krakowie - mówiła Daria Gruca.

Poza tym na terenie nowej galerii są sklepy handlujące odzieżą, obuwiem, sprzętem sportowym, drogeria i sklep jubilerski. Mają powstać także punkty gastronomiczne.

Budowa Park Shopu rozpoczęła się w połowie 2015 roku. Pierwotnie jej otwarcie planowano przed Świętami Wielkanocnymi.
Wielu mieszkańców jest zadowolonych z powstania nowego centrum handlowego. - Dotąd w centrum miasta nie było zbyt wielkiego wyboru, jeśli chodzi o sklepy, jakie będą właśnie tutaj - powiedział nam Marcin Kołodziejczyk, mieszkaniec Oświęcimia.

Autorka: Taida Jasek