Bajkowa łódź podwodna, ruchome zabawki i interaktywne Edukatorium. To tylko kilka z atrakcji dla dzieci, jakie zaplanowano w Wodnym Parku Tychy. Obecnie prace koncentrują się na budowie brodzików dla najmłodszych.

- W wydzielonej przestrzeni części rekreacyjnej znajdzie się kompleks niecek dziecięcych ze zjeżdżalnią i licznymi atrakcjami, m.in. sprawnościowymi i kreatywnymi - mówi Marcin Wysocki, rzecznik Wodnego Parku Tychy.

Podkreśla, że gotowe są już ściany ze stali, a posadzka jest przygotowywana pod układanie blachy dennej. Wylano również murki oddzielające strefę od reszty basenów oraz fragmenty ścian, które zostaną wykończone imitacją rafy koralowej. - Rozpoczęto także budowę brodzika zewnętrznego - opowiada rzecznik.

Największą atrakcją dla dzieci będzie mała łódź podwodna. Ale to nie wszystko

Podobnie jak w Centrum Nauki Kopernik

Wszystko będzie tak urządzone, żeby najmłodsze dzieci mogły bezpiecznie stawiać w wodzie swoje pierwsze kroki i bawić się z rówieśnikami.
Zobacz galerię
- Największą atrakcją tej strefy będzie bajkowy batyskaf, czyli mały statek podwodny, który w naturalnych warunkach może schodzić na dużo większe głębokości niż łodzie podwodne - informuje Marcin Wysocki.

W Wodnym Parku Tychy znajdzie się również zewnętrzna strefa basenów dla dzieci z wodnym placem zabaw. - Starsze dzieci będą miały do dyspozycji strefę edukacyjną, w której zastosowano innowacyjne rozwiązania, takie, jakie występują w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Znajdą się tu urządzenia interpretujące mowę i ruch, ukryte ścieżki zwiedzania, niekonwencjonalne zagadki. Motywem przewodnim będzie oczywiście woda i wszystko, co z nią związane - tłumaczy rzecznik.

Dla dorosłych symulator surfingu i łaźnie piwne

Otwarcie aquaparku zaplanowane jest na IV kwartał br. Inwestor (Regionalne Centrum Gospodarki Wodnej) ma nadzieję, że już od przyszłego sezonu stanie się jednym z miejsc wypadów weekendowych. - Sportowcy i fani surfingu na pewno docenią pierwszy w Polsce symulator surfingu pod dachem. Nie będą już musieli wyjeżdżać za granicę, żeby poćwiczyć pływanie poza wakacyjnym sezonem - podkreśla Marcin Wysocki. Pojawi się nietypowa zjeżdżalnia ze startem pionowym oraz zapadnią, zwana aqualoopem, a także łaźnie piwne wystylizowane na stary browar. Scena w strefie rekreacyjnej wykorzystana zostanie do organizacji koncertów.

ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM


_________________________________________________________________________________


_________________________________________________________________________________