Jeśli kupiłeś dziecku pelerynę nietoperza LATTJO, wyrzuć ją, albo zwróć. IKEA wycofuje swój produkt ze względu na ryzyko uduszenia dziecka lub urazu jego szyi. IKEA podjęła decyzję o wycofaniu z rynku peleryny nietoperza LATTJO po otrzymaniu zgłoszeń o przypadkach, gdy zabawa peleryną skończyła się zadrapaniami szyi u trojga dzieci. Peleryna blokowała się na szyi, utrudniając jej odpięcie.

-Nie dotarły do nas informacje o incydentach, które wymagałyby udzielenia pomocy medycznej, jednak ze względu na ryzyko uduszenia lub odniesienia urazu szyi IKEA profilaktycznie wycofuje ten produkt z rynku. Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z zaistniałą sytuacją - czytamy w komunikacie opublikowanym na polskiej stronie sprzedawcy ikea.com/pl.

Peleryna nietoperza była sprzedawana na wszystkich rynkach IKEA, prócz Rosji i Indonezji, od listopada 2015 roku.

Pelerynę LATTJO można oddać w każdym sklepie IKEA, gdzie zostanie dokonany pełen zwrot kosztów zakupu. Dowód zakupu (paragon) nie jest wymagany.

Więcej informacji można uzyskać w Dziale Obsługi Klienta w najbliższym sklepie IKEA lub pod numerem telefonu 22 275 05 00.