Wśród 600 firm, które od 8 do 10 marca przyjadą na Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach kilkanaście reprezentuje województwo podkarpackie.

Swoją ofertę zaprezentują m.in. CSF POLSKA z Rzeszowa, MISTA ze Stalowej Woli czy STARCO POLSKA z Mielca. Będą również firmy z Tarnobrzega, Krosna, Ustrzyk Dolnych, Radymna, Pilzna czy Radomyśla Wielkiego.

Wynajęta powierzchnia wystawiennicza po raz pierwszy w historii targów zbliża się do 60 tys. mkw.

- Wiele z kilku tysięcy prezentowanych na AGROTECHU maszyn to światowe premiery na rynku polskim, będące świadectwem niezwykłego postępu technologicznego.

Chcąc być na bieżąco trzeba przyjechać do Kielc. Od lat popularność AGROTECHU rośnie zarówno wśród gości, jak i wystawców. W 2007 r. na liście pojawiło się 360 firm a liczba zwiedzających nie przekroczyła 32 tys. osób. Dwa lata temu, zarówno powierzchnia wystawiennicza imprezy jak i liczba gości przekroczyła 50 tysięcy - odpowiednio mkw. oraz osób - wylicza dr Andrzej Mochoń, prezes Zarządu Targów Kielce.

- W tym roku Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej w Targach Kielce to ponad 600 firm z całego świata ze stoiskami zajmującymi cały teren Targów Kielce, 7 hal wystawienniczych, 5 pawilonów namiotowych i teren zewnętrzny, oraz ponad 55 tysięcy zwiedzających – dodaje prezes Mochoń.

W tym samym czasie odbędą się także Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Na wystawie narzędzia i maszyny wykorzystywane w transporcie i obróbce drewna, środki ochrony lasu przed szkodnikami oraz zaawansowane systemy informatyczne zaprezentuje kilkadziesiąt firm. Targi LAS-EXPO to miejsce spotkań najlepszych specjalistów - pracowników przemysłu drzewnego i leśników – branż współpracujących ze sobą przy pozyskiwaniu i wykorzystaniu surowca drzewnego.