Adam Siwek, prezes Towarzystwa Finansowego Silesia podał się do dymisji. Jego rezygnacja ze stanowiska nastąpiła niecałe dwa tygodnie po tym, jak rząd zdecydował, że TFS przejmie 11 kopalń Kompanii Węglowej. Towarzystwo Finansowe Silesia to rządowa spółka, która powstała w 2000 roku. Jej głównym zadaniem była restrukturyzacja sektora hutniczego i poprawa sytuacji gospodarczej podmiotów, działających w tej branży.

Dymisja Adama Siwka nastąpiła niespełna dwa tygodnie po tym, jak rząd zdecydował, że TFS przejmie 11 kopalń Kompanii Węglowej. 


- Dzięki decyzjom podjętym przez rząd, spółka Silesia przejmie 11 kopalń, utrzyma ich płynność finansową, a także zagwarantuje, by w przyszłości mogły one działać skutecznie, w oparciu o zasady rynkowe. Jest to rozwiązanie problemu spisane 17 stycznia tego roku. Mamy Silesię Towarzystwo Finansowe, która to spółka wyleczy polskie górnictwo. Dotrzymaliśmy słowa - przekonywał wówczas minister skarbu Andrzej Czerwiński.

SILESIA MA PRZEJĄĆ KOPALNIE KOMPANII WĘGLOWEJ
- Rząd zrealizował porozumienie zawarte z górnikami - ogłosił minister skarbu Andrzej Czerwiński. Decyzją rządu, 11 kopalni zostanie przejętych przez spółkę Silesia, która ma utrzymać ich płynność finansową i zagwarantować im skuteczne działanie w oparciu o zasady rynkowe. - Stawiamy górnictwo polskie na trwałym, konkurencyjnym fundamencie - zapewnił minister Czerwiński.

Rezygnacja Siwka wpłynęła do rady nadzorczej spółki. 


- Do rady nadzorczej wpłynęła rezygnacja pana Adama Siwka z funkcji prezesa TF Silesia. Powodem pożegnania się ze spółką jest brak porozumienia w sprawie warunków kontraktu menedżerskiego - wyjaśnił rzecznik MSP Emil Górecki.

 

Przypomnijmy, że Adam Siwek prezesem TFS został na początku 2014 roku. Wcześniej był członkiem rady nadzorczej tej spółki, a gdy poprzedni prezes TFS usłyszał zarzuty działania na jej szkodę, Siwek pełnił jego obowiązki. Później wystartował w konkursie na to stanowisko i go wygrał.  

CZYTAJ KONIECZNIE:
KOMPANIĘ WĘGLOWĄ MA URATOWAĆ SPÓŁKA TF SILESIA Z NIEWIELKĄ PRAKTYKĄ NA ŚLĄSKU. O CO TUTAJ CHODZI?

Kamila Rożnowska
Współpraca: DRAPA, MIW