Płacąc za zakupy w sklepowej kasie oznaczonej „Wygodne Rachunki”, można też zapłacić rachunek za prąd. Trzeba mieć jednak przy sobie oryginalną fakturę.

 

Regulowanie należności za energię elektryczną staje się coraz łatwiejsze. Otóż płacąc w sklepowej kasie z oznaczeniem symbolem „Wygodne Rachunki” np. za cukier, mleko lub skarpetki, można przy okazji zapłacić rachunek za prąd. Aby transakcja doszła do skutku należy mieć przy sobie oryginalną fakturę z zakładu energetycznego. Od niedawna takie ułatwienie proponuje o swoim klientom największy w Polsce sprzedawca energii elektrycznej, PGE Obrót S.A.

Obsługa tej płatności za energię trwa zaledwie kilka sekund, dzięki automatycznemu odczytowi w sklepowej kasie danych znajdujących się w kodzie kreskowym wydukowanym się na rachunku.

- Taka forma płatności to nowoczesne podejście do oczekiwań klienta, który szybko i sprawnie chce uregulować swoje należności – wyjaśnia Alicja Rutkowska, wiceprezes Zarządu PGE Obrót S.A.

Oczywiście rachunku za prąd nie zapłacisz w każdym sklepie.

- Tego rodzaju zapłata faktury za energię jest możliwa dla klientów, robiących zakupy w: TESCO, KAUFLAND, POLSKA MARKETY, PIOTR i PAWEŁ i placówkach Pekao SA – wylicza Piotr Wróbel, specjalista ds. Public Relations w PGE S.A.

Środki wpłacone w punkcie „Wygodne Rachunki” zostają objęte gwarancją Banku Pekao SA. Opłacając rachunek w punkcie kasowym, klient otrzymuje oczywiśćie paragon potwierdzający dokonanie zapłaty.

PGE Obrót S.A. z siedzibą w Rzeszowie wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE – największej grupy energetycznej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowej. Spółka obsługuje ponad pięć milionów odbiorców energii elektrycznej – firm, instytucji i gospodarstw domowych.