26 czerwca Tomasza Zaboklickiego zastąpił na stanowisku prezesa Robert Świechowicz, dotychczasowy wiceprezes i dyrektor generalny spółki.

26 czerwca rada nadzorcza bydgoskiejzaakceptowała zmianę na stanowisku prezesa zarządu.

- Po 20 latach kierowania firmą Tomasz Zaboklicki przekazał władzę Robertowi Świechowiczowi - informuje Maciej Grześkowiak, szef promocji w Pesie.

Co nie jest niespodzianką, Tomasz Zaboklicki pozostaje w Pesie - będzie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego rady nadzorczej spółki, podobnie jak dwaj pozostali główni udziałowcy - Zygfryd Żurawski i Zenon Duszyński.

Robert Świechowicz studiował zarządzanie i marketing, ze specjalnością zarządzanie finansami na UKM w Toruniu. Ukończył też podyplomowe studia: prawo podatkowe. To absolwent bydgoskiego technikum kolejowego.

W Pesie zatrudnił się w 1997 roku. Przeszedł wszystkie szczeble kariery od samodzielnego pracownika ds. ekonomicznych, przez specjalistę, kierownika działu finansowego, dyrektora finansowego - członka zarządu od 2000 roku, do wiceprezesa firmy od 2012 roku, a od 1 stycznia br. był dyrektorem generalnym firmy.

26 czerwca Tomasz Zaboklicki, prezes Pesy, odda władzę Robertowi Świechowiczowi

Prywatnie jest szczęśliwym mężem i ojcem trzech córek, z których najmłodsza ma trzy miesiące. Lubi dobre kino i podróże.

- W naszej firmie zawsze znajdzie się miejsce dla inżynierów i projektantów, którzy chcą pozostawić po sobie nie tylko tysiące rysunków, ale produkty.przecież efektem naszej pracy jest w całości pojazd, czyli efekt naszej pracy - mówił niedawno podczas rozmowy z "Pomorską" Robert Świechowicz.

Robert Świechowicz był na rozdaniu wyróżnień dla "Najlepszych pracodawców Pomorza i Kujaw 2016", w którym Pesa zdobyła wyróżnienie, rozmawialiśmy z nim: