Rusza Program Edukacyjny Stery kariery. Celem jest wsparcie studentów w planowaniu drogi zawodowej i zdobyciu kompetencji poszukiwanych w branży lotniczej.

 

Pierwszym z zaplanowanych wydarzeń jest Program Ambasadorski, do którego rekrutacja rozpocznie się już 15 maja. Program Edukacyjny Stery Kariery umożliwi studentom Politechniki Rzeszowskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej lepsze przygotowanie się do wejścia na rynek pracy w branży lotniczej.

Dzięki zaangażowaniu w program będą mieli oni okazje rozwinąć kompetencje miękkie, poszerzyć wiedzę specjalistyczną i lepiej poznać wymagania pracodawców wobec absolwentów. Znajomość specyfiki pracy w różnych działach firm zaangażowanych w Program pomoże też studentom podjąć decyzje dotyczące swojej kariery.

- Współpracę z uczelniami podejmuje coraz więcej przedsiębiorstw. To dobry trend, bo tylko w ten sposób pracodawcy mogą mieć realny wpływ na kształtowanie u przyszłych absolwentów, a więc potencjalnej przyszłej kadry pracowniczej, konkretnych kompetencji - tłumaczy Marta Górak-Kopeć, dyrektor personalny firmy PZL Mielec, która jest partnerem Programu. – Z drugiej strony, na takiej współpracy korzystają studenci, bo zdobywają przydatne umiejętności, co jest dla nich cenne niezależnie od tego, do której firmy, czy na jakie stanowiska zdecydują się w przyszłości aplikować – dodaje Górak-Kopeć.

W ramach Programu Stery kariery, który potrwa do czerwca 2015 roku, odbędą się cykle warsztatów wiedzy i umiejętności miękkich, Dni Pracodawców na uczelniach partnerskich, konkursy branżowe z nagrodami, case studies. Planowane są także wizyty studentów w firmach partnerskich. Odbędą się również 2 edycje Programu Ambasadorskiego, który skierowany jest do studentów chcących zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe w branży lotniczej.

Pierwszym wydarzeniem w ramach Programu Stery Kariery będzie Program Ambasadorski. Poszukiwani będą studenci II – IV roku, wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej oraz następujących wydziałów AGH: Budowa Maszyn i Lotnictwo, Inżynieria Mechaniczna i Robotyka, Inżynieria Metali, Metale Nieżelazne, Odlewnictwo, Informatyka Przemysłowa. Ambasadorzy zrealizują różnorodne zadania, które pozwolą im nawiązać pierwsze profesjonalne relacje biznesowe i poznać specyfikę pracy projektowej. Będą również motywowani do zgłaszania własnych pomysłów na działania programowe – najlepsze z nich zostaną zrealizowane przy wsparciu zespołu projektowego.

Na Ambasadorów czekają różnorodne benefity, a część z nich otrzyma zaproszenia na staż w jednej z firm partnerskich. Rekrutacja do Programu Ambasadorskiego rozpoczyna się już w środę 15 maja, przez stronę internetową www.sterykariery.pl.

Program Edukacyjny Stery kariery realizowany jest w ramach projektu systemowego Biznes dla edukacji przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w partnerstwie z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami. Firmy partnerskie Programu to: PZL Mielec, WSKK „PZL-Rzeszów” SA, UTC CCS Manufacturing Polska Sp. z o.o (Ropczyce), Pratt and Whitney Tubes (Kraków).