Sklepy otwarte 15.05.2015 w Zielone Świątki to wyjątki, ale bez problemu zrobicie dzisiaj zakupy. Poniżej publikujemy link do zbiorczego artykułu o czynnych sklepach w Zielone Świątki wraz z godzinami otwarcia. Niedziela jest jednak dla większości dużych sklepów spożywczych dniem wolnym od pracy z powodu święta Zesłania Ducha Świętego.

Drugi dzień świąt w poniedziałek nie jest mniej ważny. W Polsce świętujemy jeden dzień, ale np. w Niemczech także poniedziałek jest dniem wolnym od pracy. Czy w związku z tym niemieckie sieci handlowe takie jak Lidl, Kaufland, czy Aldi także będą miały zamkinięte sklepy 16 maja?

 

KLIINIJ I PRZEJDŹ DO LISTY SKLEPÓW

SKLEPY CZYNNE 15.05.2016 GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW W ZIELONE ŚWIĄTKI

Klienci sklepów dopytywali o wolny poniedziałek 16 maja pracowników Lidla, Kauflandu i Aldi. Jednak za każdym razem słyszeli, że sklepy są czynne. Plotki o zamkniętych sklepach niemieckich firm detalicznych okazały się plotkami.

NIEDZIELA 15 MAJA: CZYNNE SKLEPY, ZIELONE ŚWIĄTKI OTWARTE SKLEPY. W NIEDZIELĘ 15 MAJA, WYPADAJĄ ZIELONE ŚWIĄTKI. TEGO DNIA OBOWIĄZUJE ZAKAZ HANDLU, DLATEGO SKLEPY WIELKOPOWIERZCHNIOWE, DYSKONTY I MARKETY BĘDĄ ZAMKNIĘTE. NIECZYNNY ZATEM BĘDZIE KAUFLAND, LIDL, TESCO, BIEDRONKA, AUCHAN, CARREFOUR I DINO. OSOBY, KTÓRE ZAPOMNĄ UZUPEŁNIĆ ZAPASY, MOGĄ LICZYĆ NA OTWARTE STACJE BENZYNOWE I MAŁE SKLEPY OSIEDLOWE. KTÓRE SKLEPY SĄ DZIŚ (15 MAJA )CZYNNE? KTÓRE SKLEPY SĄ CZYNNE W ZIELONE ŚWIĄTKI?

KTÓRE SKLEPY SĄ DZIŚ (15 MAJA)CZYNNE SKLEPY CZYNNE W ZIELONE ŚWIĄTKI

15 MAJA  w niedzielę wypada święto Zesłania Ducha Świętego (przypada w 6. niedzielę po Wielkanocy). Od kilku lat tego dnia obowiązuje ustawowy zakaz handlu. A to oznacza, że wszystkie sklepy wielkopowierzchniowe (jak Castorama, czy Tesco) będą nieczynne. 15 maja zamknięte także będą galerie handlowe, mniejsze markety i dyskonty spożywcze (jak Biedronka, czy Dino). Zakupów nie zrobimy także w wielkich galeriach handlowych, chociaż te będą otwarte. Możemy sie wybrać do restauracji lub kawiarni lub do kina w Silesia City Center, M1, Galerii Jurajskiej czy Galerii Sfera.

OSOBY, KTÓRE LICZĄ ZROBIĆ ZAKUPY W SKLEPACH SIECI KAUFLAND, LIDL, TESCO, BIEDRONKA, AUCHAN, CARREFOUR I DINO, POWINNY ZMIENIĆ PLANY.

 

Osoby, które zapomniały, że 15 maja, w niedzielę, sklepy będą nieczynne, mogą zrobić zakupy w małych sklepach osiedlowych, które mają prawo być otwarte pod warunkiem, że za ladą stanie właściciel. Z pewnością tego dnia swoich klientów obsłużą ajenci sieci Żabka, Fresh Market i Małpka. Mogą być one czynne w zmienionych godzinach. W tegoroczne Zielone Świątki powinny być też czynne sklepy z alkoholem, które zwykle są otwarte całodobowo. 

GDZIE ZROBIĆ ZAKUPY 15 MAJA, ZIELONE ŚWIĄTKI

Nie tylko w osiedlowych sklepach, ale także na stacjach benzynowych będzie można zrobić drobne zakupy. W każdej dzielnicy powinna być też czynna dyżurna apteka. Poza tym miejsca rozrywki -jak basen, kręgielnia i laser game -też mogą być tego dnia czynne. W Zielone Światki można wybrać się też do kina i restauracji. 

KTÓRE SKLEPY SĄ DZIŚ (15 MAJA)CZYNNE SKLEPY CZYNNE W ZIELONE ŚWIĄTKI


- Robię drobny remont w dużym pokoju, chciałem pojechać po kilka rzeczy do Castoramy, bo w tygodniu nie mam na to czasu i zostałem na lodzie - mówi Mariusz z Bałut. -Niedziela zmarnowana.

 

Gdzie robicie zakupy w Zielone Świątki? Napiszcie w komentarzu