Okres przedświąteczny to czas podsumowań i planów na kolejne lata. Jak to wygląda w SL Poland - zakładzie produkcyjnym, który zaledwie 2 lata temu budował pierwszą halę produkcyjną na terenie Żor? Dynamiczny rozwój - to chyba najlepsze określenie tego, co dzieje się w firmie, dlatego już niedługo zakład zatrudni kolejnych 40 pracowników.

We wrześniu 2014 roku pierwsi pracownicy rozpoczęli działanie w nowym zakładzie produkcyjnym, przygotowując linie produkcyjne, procesy i standardy do uruchomienia pierwszych linii produkcyjnych dla General Motors. Wówczas była to grupa 25 osób. W lipcu ubiegłego roku w Żorach wyprodukowane zostały pierwsze seryjne podzespoły: pedaliera samochodowa oraz dźwignie skrzyń biegów, a pierwszy klient, GM, zatwierdził je do seryjnej produkcji dla nowego modelu astry.

Wówczas zakład poszerzył liczbę pracowników o kolejnych 25. 2016 rok natomiast przyniósł rozbudowę hali produkcyjnej. Teraz ma 12 tys. m kw., co dało możliwość uruchomienia linii produkcyjnych dla kolejnych klientów, takich jak firmy KIA i Hyundai.

- Dla nich w Żorach produkowane są dźwignie skrzyń biegów i lusterka zewnętrzne. Dokupione zostały kolejne maszyny wtryskowe. Mocno zaawansowany jest projekt produkcji dla firmy Ford, który ruszy w 2017. Równolegle z tymi pracami zespół przygotował i wdrożył procedury oraz uzyskał certyfikaty ISO środowiskowego i ISO TS, by dążyć do stałego podwyższania swoich standardów. Rok 2016 był czasem intensywnego rozwoju, ale też wytężonej pracy wszystkich pracowników, czasem sukcesów ale tez drobnych błędów, z których wszyscy wyciągaliśmy lekcje i za każdym razem robiliśmy krok w górę - informuje Łukasz Korczyk z SL Poland Sp. z o.o.