Ruszyła budowa punktu handlowo-usługowego przy ul. Bohaterów Monte Cassino w Sosnowcu. Pawilon handlowy ma stanąć tuż obok ZSO nr 5 i Przedszkola miejskiego nr 43. Mieszkańcy myśleli tymczasem, że to zapowiadany przez miasto basen, który ma powstać przy tej szkole. Specjalne oświadczenie w tej sprawie wydał też prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

- Wszyscy myśleli, że będzie tu basen, ale na zebraniach rodziców poinformowano nas, że basen stanie gdzie indziej, a tutaj będzie market. W zeszłym roku chodziły informacje, że będą coś budować i były protesty. Tutaj jest szkoła, powinni zbudować coś dla dzieci. Zwiększy się ruch i będzie bardzo niebezpiecznie. Co przedszkole na to? Co szkoła? To zawsze był nieużytek, każdy tędy przechodził, dzieci miały tutaj nawet zajęcia wf. Moje dzieci przeżywają, że coś tutaj budują. Cokolwiek tutaj powstanie będzie ruch i hałas – opowiada Katarzyna Nowak, matka trójki dwójki dzieci.

Zmartwieni są także pracownicy małego sklepu, który będzie stał naprzeciwko marketu. - Pracuję tutaj i obawiam się, co będzie. Na co tutaj kolejny market? Mogliby wybudować plac zabaw dla dzieci – uważa Ewa Kościółek pracownica sklepu.

- Wzięli się na sposób. Budowa ruszyła 1 lipca po zakończeniu roku szkolnego. Najpierw pojawiły się ogrodzenia, a teraz jest już rozkopany cały teren. Jesteśmy przeciw. Przecież tutaj i tak jest już bardzo ciasno. Jak dzieci idą do szkoły to jest strach, a teraz nie wiem, co zrobią. Może ulice poszerzą, albo rondo zbudują? – martwi się Aneta Merda, mieszkanka osiedla przy ul. Bohaterów Monte Cassino.

Co na to miasto? - Teren jest własnością prywatną, więc nie możemy ingerować w plany właściciela. Warunki zabudowy inwestor uzyskał jeszcze w poprzedniej kadencji - informuje Krzysztof Polaczkiewicz z biura prasowego sosnowieckiego Urzędu Miejskiego. Jak mówi, inwestor sfinansował powstanie projektu budowy basenu za 300 tysięcy złotych.

Mieszkańcy swoje uwagi kierują m.in. do mającej tu swoje bloki Spółdzielni Mieszkaniowej Hutnik, która wywiesiła informację, że z budową nie ma nic wspólnego.