Rada Nadzorcza Spółki Restrukturyzacji Kopalń powołała dwóch nowych wiceprezesów. Powołanie otrzymała Beata Barszczowska oraz Jacek Szuścik. Będą zastępcami niedawno wybranego prezesa SRK - Tomasza Cudnego, który pełnił funkcję prezesa Katowickiego Holdingu Węglowego.

Zarząd nowej kadencji Spółki Restrukturyzacji Kopalń skompletowany.

Do powołanego końcem czerwca na stanowisko prezesa zarządu Tomasza Cudnego (do niedawna prezesa Katowickiego Holdingu Węglowego), dołączyła Beata Barszczowska oraz Jacek Szuścik.

Przypomnijmy, że Tomasz Cudny zastąpił na tym stanowisku Marka Tokarza, który na czele SRK stał od 2006 roku.

SRK w komunikacie informuje:

Beata Barszczowska jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego, gdzie ukończyła także studia podyplomowe w zakresie menedżerskim. Pracę doktorską broniła na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Jest ekonomistką i doradcą biznesowym. Zajmowała się m.in. budowaniem i wdrażaniem strategii, planowaniem i przeprowadzaniem restrukturyzacji finansowej, organizacyjnej i majątkowej przedsiębiorstw, a także nadzorem właścicielskim. Jest członkiem Rady Dyrektorów Stowarzyszenia Interim Managers w Warszawie.

Jacek Szuścik jest magistrem inżynierem górnictwa. Ma 30 lat doświadczeń zawodowych w kopalniach: Katowice, Boże Dary, Mysłowice, Wesoła i Wieczorek. Był też dyrektorem ds. technicznych w Biurze Zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego S.A. Zarządzał spółkami otoczenia górnictwa, był m.in. dyrektorem technicznym w mysłowickiej spółce Remagum. Ostatnio pełnił funkcję dyrektora KWK Mysłowice-Wesoła, wcześniej był naczelnym inżynierem, zastępcą kierownika Ruchu Zakładu Górniczego w Mysłowicach-Wesołej.

ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM

20 lat po powodzi tysiąclecia na Śląsku