Kopalnia Węgla Kamiennego Siersza sp. z o.o. jest jedynym inwestorem, który złożył ofertę zakupu zabrzańskiej kopalni Makoszowy. Wniosek spełnił wszystkie wymogi formalne. Do spółki zostało już wysłane zaproszenie do rozpoczęcia negocjacji 6 października.

Kopalnia Węgla Kamiennego Siersza sp. z o.o. jest jedynym inwestorem, który złożył swoją ofertę kupna zabrzańskiej kopalni Makoszowy. Przetarg w tej sprawie został ogłoszony na początku września, a wnioski były przyjmowane do końca miesiąca.

KWK Siersza to spółka zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym w maju 2013 roku. Jej siedziba znajduje się w miejscowości Micigózd w woj. świętokrzyskim.

Witold Jajszczok, rzecznik prasowy Spółki Restrukturyzacji Kopalń (kopalnia Makoszowy trafiła tam w maju 2015 roku) poinformował, że dzisiaj do oferenta zostało wysłane zaproszenie do negocjacji. Rozmowy mogłyby się rozpocząć już w najbliższy czwartek.

Zainteresowani kupnem kopalni Makoszowy do swoich ofert musieli dołączyć oświadczenia dot. m.in. kontynuowania dotychczasowej działalności KWK Makoszowy, posiadania możliwości sfinansowania zakupu tej kopalni (majątek został wyceniony na ok. 300 mln zł, ale przetarg nie określał ceny wywoławczej), gotowości i możliwości zwrotu udzielonej pomocy publicznej (do końca lipca Makoszowy wykorzystały z budżetu państwa 206 mln zł, do końca tego roku kwota ta może wynieść 265 mln zł) oraz zapewnienie finansowania pakietów osłonowych po dniu nabycia przedsiębiorstwa.

*Drastyczna podwyżka cen wody na Śląsku od stycznia. Ile?
*Najpiękniejszy ogród w woj. śląskim należy Karoliny Drzymały z Lublińca! [ZDJĘCIA]
*Tragiczny wypadek w Koziegłowach. 2 osoby zginęły w zderzeniu fiata z ciężarówką ZDJĘCIA
* Zaginęły: 17-letnia Małgorzata Marzec i 15-letnia Angelika Kaczor. Gdzie są?
*Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"