Na terenie planowanej inwestycji IKEI w Świlczy k. Rzeszowa nic się nie dzieje. Planowano tu budowę potężnego centrum handlowego, które zatrudni ok. 2,5 tys. osób.

 

Jeszcze rok temu optymiści wierzyli, że termin inwestycji IKEI w Świlczy pod Rzeszowem zostanie dotrzymany. IKEA zaplanowała budowę potężnego centrum handlowego za 200 mln zł. – Według pierwotnych zamierzeń sprzed kilku lat miało ono ruszyć w 2014 roku. – przypomina sobie Wojciech Wdowik, wójt Świlczy. - Jednak na razie na tym terenie nic się nie dzieje, choć ze strony gminy zrobiliśmy wszystko, aby ta inwestycja mogła ruszyć – zapewnia wójt.

Władze gminy Świlcza były bardzo zainteresowane tym projektem, który maił tu realizowany na 60-hektarowej działce kupionej przez Ikeę.
Interesowały się tym także władze sąsiednich gmin w tym pobliskiego Rzeszowa i społeczeństwo regionu. Wszak miała być tu praca dla ok. 2,5 tysiąca osób jak i możliwość zrobienia zakupów w tej znanej sieci. Teraz optymiści wierzą, że termin rozpoczęcia tej inwestycji się przesunie.

Tymczasem Centrum handlowe IKEA w (dwa razy większym od Rzeszowa) Lublinie ruszy dopiero pod koniec przyszłego roku. Budowa mogłaby się już rozpocząć, ale inwestor nie uporał się jeszcze ze wszystkimi formalnościami.

Z pierwszych zapowiedzi Inter IKEA Centre Group Poland wynikało, że lubelskie centrum handlowe będzie otwarte wiosną przyszłego roku. Później mowa była już tylko o roku 2014. Teraz wiadomo, że zakupy w lubelskiej Ikei będzie można zrobić najwcześniej w październiku przyszłego roku.