Coś drgnęło na raciborskim rynku. Kolejne trzy firmy chcą inwestować w strefie ekonomicznej w Raciborzu na Ostrogu. Mamy dobrą wiadomość dla Raciborza. Na terenie Strefy Ekonomicznej w Raciborzu na Ostrogu chcą inwestować nowe firmy! Mamy informację z pierwszej ręki! - Potwierdzam, wkrótce w Raciborzu będzie się działo. Mamy trzy listy intencyjne od firm, które chcą inwestować w Raciborzu - zdradza nam Andrzej Zabiegliński, wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w skład której wchodzą tereny raciborskiego Ostroga.

Póki co, prezes Andrzej Zabiegliński nie chce zdradzać, co to za firmy, zapewnia jednak, że to solidne przedsiębiorstwa z naszego regionu.

Z zainteresowania strefą ekonomiczną na Ostrogu cieszy się Mirosław Lenk, prezydent Raciborza. Zdradza trochę więcej, mówiąc, że to branża metalowa chce się tu instalować, a wśród zainteresowanych są także firmy, które już działały na raciborskim rynku.

- Widać coś drgnęło na raciborskim rynku. Wiele firm, które zainwestowały u nas dawniej, chce się rozwijać, szuka miejsca na rozbudowę , podejmuje decyzję o rozwoju - mówi Mirosław Lenk.

Zainteresowanie Ostrogiem nie jest przypadkowe. Miasto zainwestowało w uzbrojenie nowych działek, które sąsiadują z tymi, na jakich swoje fabryki postawiły już dwie poprzednie firmy.

- A to nie koniec, bo na Ostrogu przygotowujemy kolejnych sześć, czy siedem działek. Będziemy je uzbrajać - mówi Lenk.

W mieście są też inne miejsca, które aż czekają na zagospodarowanie. - Przygotowujemy nowe tereny przy ulicy Bartka Lasoty. To będą dwa hektary przeznaczone dla mikroprzedsiębiorców. Będziemy je uzbrajać w przyszłym roku - mówi Mirosław Lenk.

Przypomnijmy, jako pierwsze na terenie raciborskiej strefy zainwestowały Koltech i Rameta. Firmy działają pełną parą na Ostrogu.