Dwaj nowi inwestorzy pojawili się w zabrzańskiej strefie ekonomicznej pomiędzy Rokitni-cą a Mikulczycami. Jeden z nich to branża logistyczna.

Kolejni inwestorzy kupili działki w strefie ekonomicznej w Zabrzu. Najpierw pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenach inwestycyjnych pomiędzy dzielnicami Rokitnica i Mikulczyce otrzymała firma Mandersloot. To spółka świadcząca usługi logistyczne i transportowe, która planuje zatrudnić 50 osób.

- Spółka kupi halę od dewelopera Jakon, który kilka miesięcy temu kupił działkę o powierzchni 2,51 ha za kwotę 2,3 mln złotych. Wartość inwestycji realizowanej w Zabrzu to 12,5 mln złotych - wyjaśnia Sławomir Gruszka, rzecznik Urzędu Miejskiego w Zabrzu.

Będzie to już w sumie 10. firma działająca w obrębie zabrzańskiej strefy ekonomicznej. Z kolei w ubiegły piątek firma Enel-Automatyka kupiła działkę o powierzchni 0,67 ha, położoną przy ul. Ziemskiej, za kwotę 424 tys. zł.

- Firma zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem układów sterowania, regulacji i zasilania oraz wizualizacji procesów technologicznych. Szczególne doświadczenie posiada w zakresie automatyki opartej na sterowaniu napędami elektrycznymi, głównie automatyki sterowania pomp, wentylatorów, dmuchaw, sprężarek, podajników itp. - tłumaczy Rafał Kobos, pełnomocnik prezydent Zabrza ds. inwestorów.

Nowa IKEA w Zabrzu

Firm działających w obrębie zabrzańskiej strefy ekonomicznej ma być jeszcze więcej. Spółka Jakon planuje wybudowanie na tym terenie kolejnych hal, które następnie mają być wynajęte ewentualnym inwestorem zainteresowanym działalnością gospodarczą w Zabrzu. Jak przekonuje Rafał Kobos, właśnie działalność spółki Jakon może pozytywnie wpłynąć na rozwój zabrzańskiej strefy.

- Spółka pełni rolę dewelopera przemysłowego, nie ubiegała się o koncesję na ulgi podatkowe, ponieważ tak naprawdę nie prowadzi działalności gospodarczej na terenach inwestycyjnych w Zabrzu. Wynajmuje jedynie hale przemysłowe - mówi Rafał Kobos.

Dodajmy, że pomiędzy Rokitnicą a Mikulczycami znajduje się ponad 130 ha terenów inwestycyjnych. Obszar ten podzielono na 42 działki o różnej powierzchni: od 0,7 do 21 ha. Teraz są uzbrojone i mają zapewniony dojazd. Status KSSE ma ok. 20 parceli, które stanowią część gliwickiej podstrefy. Są też działki przylegające do zabrzańskiej strefy ekonomicznej.

Dzieci śpiewają kolędy. Kliknij i posłuchaj