Supersam w Katowicach po niespełna dwóch latach budowy został wczoraj oficjalnie otwarty. Jest tu 70 sklepów. Przy okazji zmieniło się też otoczenie nowej galerii. Powstał deptak, a remont przeszła ul. Skargi.

Wczoraj przy ulicy Skargi w Katowicach otwarto drugą galerię handlową w centrum miasta. To Dom Handlowy Supersam z 76 sklepami i punktami usługowymi na 23 tys. mkw. Dziś natomiast w okolicy galerii, w nowych lokalizacjach, będą już przystanki autobusowe linii kursujących z Katowic do miast Zagłębia, ale także do Bytomia i Tarnowskich Gór.  Przystanki były wcześniej na ulicy Stawowej i Skargi przy dawnej, wyburzonej w 2013  r., hali targowej. Wraz z rozpoczęciem budowy Supersamu przeniesiono je na Mickiewicza oraz w okolice nieczynnego hotelu Silesia.

Teraz wróciły w stare miejsca albo całkiem zmieniły lokalizację.  Najważniejsza zmiana dotyczy pasażerów, jadących w stronę Bytomia i Tarnowskich Gór. 


- Autobusy linii nr 820 i 830 będą teraz odjeżdżały z ulicy Skargi, ze stanowiska zlokalizowanego przed skrzyżowaniem z ulicą Słowackiego - wyjaśnia Anna Koteras, rzeczniczka prasowa KZK GOP. 

Przystanki pozostałych linii, jeżdżących do Sosnowca, Dąbrowy Górniczej i Będzina, są przy Skargi na całej długości Supersamu. Gdy się tu zatrzymują, na Skargi robi się ciasno, a to właśnie tą ulicą dojedziemy do parkingów w nowej galerii handlowej. Są na poziomach plus 3, plus 4 i na dachu.

Wjazd po „ślimaku” od strony dworca PKS. Już wiadomo, że postój nie będzie darmowy, bo na każdym poziomie są parkomaty. Wewnątrz galerii poziomy handlowe są od minus 1 do plus 1. Na najniższym jest m.in. Aldi, punkty gastronomiczne - kebab, bistro i kuchnia azjatycka - oraz food court. Oprócz butików w Supersamie są też poczta, kantor, apteka, kiosk i biuro podróży. Pomiędzy poziomami galerii przemieszczamy się po schodach ruchomych albo windą.

 

ZOBACZ KONIECZNIE GALERIĘ ZDJĘCIOWĄ

SZALONE OTWARCIE SUPERSAMU: TŁUM WCHODZI DO ŚRODKA

RETRANSMISJA Z OTWARCIA SUPERSAMU DLA VIPÓW. ZOBACZ, KTO PRZYSZEDŁ

SUPERSAM KATOWICE OTWARTY