Dobra wiadomość dla mieszkańców Zawiercia. Ponownie pojawiła się szansa na powstanie galerii handlowej w centrum miasta. - Otrzymaliśmy pismo od inwestora zainteresowanego budową Galerii Handlowej przy ulicy Leśnej na terenie „Blaszanki”, ale póki co traktujemy ten zamysł jako niezobowiązującą propozycję - przekazał Łukasz Czop, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Zawierciu. Inwestor planuje budowę obiektu, w którym obok części handlowej miałoby również funkcjonować kino i restauracje.

- W tej chwili pismo zostało przedłożone do dyskusji radnym. Nie wykluczamy również przeprowadzenia szerokich konsultacji społecznych z mieszkańcami w tej sprawie - dodaje Łukasz Czop.

Nieoficjalnie mówi się, że inwestorem ma być firma Acteeum Group, która stworzyła galerie handlowe między innymi w Elblągu oraz Inowrocławiu. Obecnie pracuje nad trzema projektami: w Krośnie, Wołominie oraz Tomaszowie Mazowieckim.

Przypomnijmy, że na 2016 rok zapowiadano początek budowy galerii handlowej przy ulicy Wojska Polskiego w Zawierciu.

W listopadzie 2014 roku ogłoszono, że wykonawcą generalnym inwestycji będzie gdańska korporacja budowlana Doraco. Postanowiliśmy sprawdzić kiedy możemy spodziewać się rozpoczęcia budowy. Okazało się, że korporacja budowlana Doraco nie ma już nic wspólnego z inwestorem, czyli firmą Elbfonds Development.

Marcredo Center Zawiercie miało być galerią handlową o wielkości prawie 20 tysięcy metrów kwadratowych. Na tym obszarze wyodrębnione miały zostać cztery strefy funkcjonalne.