Rzeszów otrzymał dwie prestiżowe nagrody w Konkursie Innowator – za najlepiej zarządzane miasto oraz za najlepszy projekt promocyjny.

Nagrody w Warszawie odebrał Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. Pierwsza nagroda to statuetka dla Najlepiej Zarządzanego Miasta 2012 w VI edycji konkursu Innowator.

Tytuł Najlepiej Zarządzanego Miasta został przyznany w wyniku głosowania Akademii Samorządu za „śmiałe i odważne inwestycje podejmowanie w trudnym ekonomicznie czasie, za stałe partnerstwo i uczestnictwo w procesie promocyjnym ściany wschodniej kraju na rzecz polepszenia wizerunku nie tylko miasta, ale i całego regionu, za wprowadzenie sprawnej obsługi mieszkańców poprzez uruchomienie kompleksowych punktów obsługi mieszkańca”.

Następna nagroda dla Rzeszowa to tablica pamiątkowa dla Najlepszego Projektu Promocyjnego w 2012 r.

Stolica Podkarpacia otrzymała tę nagrodę za Punkty Obsługi Mieszkańców znajdujące się w hipermarketach Real, E. Leclerc, Galerii Nowy Świat i Millenium Hall. Najwyższe wyniki projekt osiągnął we wskaźnikach: użyteczność i przedsiębiorczość.

- To są nagrody dla wszystkich mieszkańców miasta. Cieszy mnie, że jesteśmy doceniani w Polsce za to co robimy, za to jak się rozwija Rzeszów. Bez tak wspaniałych mieszkańców, jakich ma miasto niewiele udałoby się nam osiągnąć – mówi Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Organizatorem konkursu jest Centrum im. Adama Smitha. Ten pierwszy wolnorynkowy instytut w Polsce od lat wspiera rozwój krajowego Samorządu Terytorialnego. Celem konkursu jest nagradzanie dobrych praktyk i projektów w samorządach.