Czy w tym roku pobijemy rekord wydatków na prezenty? Tegoroczne Boże Narodzenie może być bogatsze niż w roku ubiegłym. Według danych statystycznych kwota, jaką Polacy przeznaczą na organizację świąt, wzrosła aż o 13% i wyniesie 1.160 zł. Święta Bożego Narodzenia obchodzimy raz w roku. Dlatego chcemy, aby był to czas wyjątkowy. Jak zatem podzielić odłożoną sumę, by na wszystko wystarczyło? Okazuje się, że aż 50 proc. sumy Polacy przeznaczą na prezenty.

Tegoroczne święta mogą minąć pod znakiem literatury. To książki cieszą się największą popularnością. Aż 42 proc. badanych chciałoby otrzymać właśnie taki upominek. Co jeszcze chętnie kupujemy pod choinkę? Kosmetyki i perfumy (32 proc.) oraz słodycze (21 proc.).

TOP 10 - Wymarzone prezenty, czyli co chcielibyśmy dostać pod choinkę

Preferowane prezenty mogą mieć duży wpływ na formę zakupów. Coraz więcej Polaków (40 proc.) planuje robić świąteczne zakupy przez Internet. Reszta tradycyjnie uda się do sklepu lub galerii handlowej (32 proc.).

A co kupić, jeśli mamy odłożoną konkretną kwotę? Jeśli planujemy wydać ok. 50 zł, to najbezpieczniej kupić kosmetyk. 500 zł warto wydać na elektroniczny gadżet lub element wystroju domu.

Ile kosztują święta Bożego Narodzenia?