Asseco Poland na 7. miejscu w rankingu stu największych europejskich firm informatycznych, dostarczających oprogramowanie własne - Truffle100 2012.

W opublikowanym właśnie najnowszym rankingu stu największych europejskich firm informatycznych, dostarczających oprogramowanie własne i usługi z nim związane - Truffle100 2012 – rzeszowskie Asseco Poland znalazło się na 7. pozycji z przychodami ze sprzedaży software’u na poziomie 866,2 mln euro.

Czwarty raz w pierwszej dziesiątce
Jak się okazuje, Asseco Poland Rzeszów już po raz czwarty zajmuje pozycję w czołowej dziesiątce największych europejskich firm tego rankingu.

Co ważne podkreślenia, ta największa polska spółka informatyczna rokrocznie zwiększa przychody ze sprzedaży oprogramowania własnego, co jest jednym z głównych założeń strategii jej rozwoju.

1700 nowych kontraktów
- Ten wzrost udziału własnych rozwiązań w naszych przychodach jest możliwy dzięki utrzymywaniu od wielu lat dobrych relacji z klientami Asseco, a także realizacji imponującej liczby projektów dla każdego sektora gospodarki - tłumaczy Marek Panek, wiceprezes Asseco Poland SA, ds. koordynacji sprzedaży i współpracy z partnerami.

- Przykładowo w pierwszych trzech kwartałach tego roku Asseco podpisało ponad 1700 nowych kontraktów i tym samym znacząco umocniliśmy naszą pozycję na europejskim rynku producentów oprogramowania – wylicza wiceprezes Asseco Poland.

Adam Góral widzi ogromne perspektywy
Natomiast Adam Góral, prezes zarządu Asseco Poland, przygotował specjalny w komentarz po ogłoszeniu najnowszego rankingu Truffle100, w którym czytamy m.in.: „Polski rynek IT jest dojrzały w zakresie rozwiązań dla sektora finansowego. W dalszym ciągu stoją przed nami ogromne perspektywy w informatyzacji sektora przedsiębiorstw i administracji publicznej. Polski rząd ma świadomość konieczności integracji rozproszonych systemów informatycznych dla poszczególnych instytucji publicznych. W dalszym ciągu perspektywy dla tego sektora są związane z projektami e-government’owymi. Duże szanse stoją również przed administracją samorządową. Fundusze unijne będą sprzyjać rozwojowi systemów IT dedykowanych dla tego szczebla administracji”.

A. Góral ma też świadomość, że sektor przedsiębiorstw stawia przed firmami informatycznymi wyzwania związane z rozwiązaniami w zakresie informacji zarządczej i z systemami wspomagającymi obsługę klienta.

Z Polski tylko Asseco i Comarch w rankingu
Warto dodać, że ranking Truffle100, przygotowany pod auspicjami Komisji Europejskiej, omawia rynek stu największych producentów oprogramowania w Europie. Stawkę największych firm otwiera niemiecki SAP z przychodami ze sprzedaży software’u w wysokości blisko 14 mld euro, kolejne dwie pozycje zajęły: Dassault Systemem z Francji (1,8 mld euro) i Sage z Wielkiej Brytanii (1,5 mld euro).

W tym rankingu dominują spółki z Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec. W setce największych software’owych firm europejskich znajdują się jedynie dwie firmy z Polski: Asseco Poland na miejscu 7. Oraz Comarch na 50.

- Ranking Truffle100 co roku analizuje stu największych dostawców oprogramowania w Europie, a głównym kryterium oceny są przychody firm z tytułu sprzedaży produktów informatycznych – komentuje Grzegorz Ochab, dyrektor regionalny Sprzedaży Detalicznej KBC Securities N.V. (Spółka Akcyjna) Oddział w Polsce.