Jeronimo Martins Polska podwyższa wynagrodzenia swoich pracowników. Pensja kasjera-sprzedawcy z trzyletnim stażem pracy wzrośnie o 250 zł brutto.

W związku z kwietniową podwyżką firma w 2016 r. zainwestuje w wynagrodzenia pracowników dodatkowo ponad 80 mln złotych. Najniższe wynagrodzenie, czyli pensja dla rozpoczynających pracę w sklepach Biedronka, będzie wynosić 2250 zł brutto.

W miarę wydłużania się stażu pracy, pensja sprzedawcy-kasjera wzrasta. Pracownik z trzyletnim stażem na tym stanowisku zarobi od kwietnia zamiast 2200 zł brutto -  2450 zł brutto.

Ponadto pracownicy sklepów mają możliwość otrzymywania miesięcznych premii nawet do 350 zł miesięcznie. W ubiegłym roku średnio miesięcznie objętych premiami było ponad 80 proc. zatrudnionych w sieci.

Ustanowienie wynagrodzenia wejściowego w sieci Biedronka na poziomie 2250 zł brutto oznacza jego podwyżkę w stosunku do dotychczasowego poziomu (2000 zł brutto) o 12,5 proc. Należy również podkreślić, że wynagrodzenie obowiązujące w Biedronce od kwietnia br. będzie wyższe o blisko 22 proc. od aktualnej minimalnej pensji w kraju.

JMP oferuje zatrudnionym również jeden z najbogatszych pakietów dodatków pozapłacowych. Firma jest obecnie największym prywatnym pracodawcą w kraju, który zatrudnia ponad 55 000 osób w oparciu o umowę o pracę.