Nowa seria LEGO® DC Super Hero Girls, przeznaczona dla dzieci od 7 roku życia, pozwala przenieść się do świata superbohaterek, by odkrywać własne superumiejętności. Bawiąc się mini laleczkami, które odwzorowują słynne filmowe i komiksowe postaci, dziecko może wcielać się w ich role.

Autorzy serii, rekomendują ją tak. „W realnym świecie nikt nie rodzi się superbohaterem, ale może się nim stać! Duży w tym udział rodziców. Stwarzając dziecku odpowiednie warunki, pomagają mu nabyć nowe umiejętności, a przez to w pełni wykorzystać jego zdolności i potencjał. Najskuteczniejszą i jednocześnie najprzyjemniejszą metodą, by wspierać prawidłowy rozwój dziecka, jest zabawa. To ona najlepiej pobudza wyobraźnię, kreatywność i zdolności manualne, dając mnóstwo radości i satysfakcji z dobrze wykonanego zadania.

To z kolei wzmacnia jego pewność siebie i poczucie własnej wartości, dzięki czemu nie boi nowych zadań, a wrodzona ciekawość popycha go do dalszego odkrywania świata. W zabawie dziecko wchodzi w rozmaite role społeczne, poznając różne cechy charakteru. Nawet nieśmiały mały człowiek może wcielić się w postać superbohatera i poczuć, jak to jest być liderem. Czasem, by nim zostać, wystarczy po prostu być sobą i bez obaw podążać za swoimi marzeniami”.

Wszystkie zestawy LEGO DC Super Hero Girls można kupić w hipermarketach, w sklepach z zabawkami i sklepach internetowych w całej Polsce. Ceny – od ok. 70 do 360 zł.

Czytaj też:
Każdy z nas spłaca lub wkrótce spłacał będzie pożyczkę albo kredyt. Już zaczyna być drożej i co dalej?