Polacy co roku samodzielnie organizują wyjazdy do europejskich stolic wyprzedażowych. Paryż, Barcelona, a może Londyn? Serwis FRU.PL podpowiada dokąd warto się wybrać, aby zakupy były udane.

Po luksus do Paryża

W Paryżu na wielbicieli luksusowych zakupów czeka jedna z najbardziej prestiżowych ulic na świecie, Avenue Montaigne. Mieści  się tam słynny butik Diora, w którym niefortunnie wywróciła się Carrie Bradshaw, bohaterka „Seksu w wielkim mieście”. Pod numerem 51 znajduje się dom mody Chanel inspirowany wnętrzem prywatnego apartamentu Mademoiselle Chanel przy rue Cambon 31.

Znajdują się tam wszystkie projekty tworzone przez Karla Lagerfelda - kolekcje ready-to-wear, torebki, obuwie, biżuteria. Warto również wybrać się do Galerii Lafayette, w której mieszczą się  stoiska takich marek jak Prada, Marc Jacobs, Hugo Boss, Diesel. Z kolei Pola Elizejskie, najsłynniejsza aleja Paryża, synonim luksusu, piękna, elegancji, nowatorskich wizji, szyku, kusi luksusowymi salonami Louis Vuitton’a i Chanel.

Barcelona dla miłośników wyprzedaży

W Barcelonie,  na trasie o długości 5 kilometrów, ciągnącej się od od bulwaru Las Ramblas przez Placa de Catalunya wzdłuż Passeig de Gràcia i Avenue Diagona, mieści się 35 tysięcy sklepów. Dla wielbicieli wyprzedaży przygotowano specjalne autobusy, które zamiast pokonywać trasy turystyczne i widokowe wożą pasażerów po sklepach, butikach i centrach handlowych. Warto udać się do sklepu hiszpańskiej marki luksusowych torebek skórzanych, Lupo. Wykonane z niezwykłą dbałością wyroby tej marki - skórzane torebki, portfele, paski, są jednymi z najbardziej popularnych hiszpańskich pamiątek. Atrakcyjne wyprzedaże czekają w barcelońskim Como Agua de Mayo, gdzie  ubrania i akcesoria zaprojektowane zarówno przez początkujących, jak i pożądanych projektantów hiszpańskich takich jak Miriam Ocariz, Otto et Moi, Pedro García oraz Chie Mihara przecenione są nawet o 80 proc. Warto pamiętać, że z powodu sjesty, większość sklepów w Barcelonie jest zamknięta w godzinach 14:00-17:00.

Outlety i sieciówki w Londynie

Najpopularniejsze londyńskie centra  wyprzedażowe takie jak Bicester Village, Kimberley Way, Ashford, Kent Ashford Designer Outlet położone są na przedmieściach stolicy.  Miłośników luksusowych ubrań w dobrych cenach przyciągają takie marki, jak: Armani, Burberry, Cerruti, Dolce&Gabana, DKNY, Dior, Fendi, Ferragamo. Natomiast w samym sercu Londynu na miłośników outletów czeka Covent Garden. Przy 12 Neal Street  znajdują się outlety sieciowych sklepu, nie wszystkie z nich znajdziesz w polskich galeriach handlowych. Podczas zakupów w Londynie warto  udać się na Oxford Street oraz pobliskie Regent Street, Carnaby Street, New Bond Street, Jermyn Street, gdzie mieszczą się sklepy zarówno marek największych projektantów jak i tzw. sieciówki. 

Niezależnie od sklepu, w którym robimy zakupy, pamiętajmy, aby zachować paragon, który jest potwierdzeniem zakupu. Nie wyrzucajmy paragonów, przeznaczmy na nie teczkę czy kopertę. Nie wyrzucajmy również dowodu zakupów kartą kredytową – zwykle są niezbędne, gdy chcemy oddać bądź wymienić coś, za co nie płaciliśmy gotówką.