Aż 70 proc. użytkowników w wieku 18-44 swoje zdjęcia publikuje w social media chwilę po ich wykonaniu. Dlatego smartfona coraz mocniej wypiera tradycyjne aparaty fotograficzne.

Smartfony stały się bezapelacyjnie jednym z najważniejszych elementów wakacyjnego bagażu. Służą już nie tylko do komunikacji, ale również jako domyślne aparaty fotograficzne i odtwarzacze muzyki. Huawei zbadał, gdzie młodzi ludzie podróżują podczas wakacji i jak ważna jest technologia w ich rękach.

Wyniki ostatniego badanie Trendomierz Huawei pokazują, że wśród osób w wieku 18-24 lat niemal wszyscy (95 proc.) używają smartfonów do robienia zdjęć.

Dużą popularnością cieszą się selfie – 81 proc. badanych wykonuje właśnie autoportrety.

Co ciekawe z badań wynika, że autoportrety są domeną… mężczyzn. Aż 77 proc. badanych mężczyzn przyznało się do regularnego wykonywania selfie, podczas gdy do tej czynności przyznało się 69 proc. kobiet.

Widać wyraźnie, że niewiele z nas korzysta z tradycyjnych aparatów fotograficznych. Stało się tak po części za sprawą mediów społecznościowych. Współcześnie wykonanie zdjęcia to tylko pierwszy krok, kolejnym jest podzielenie się nim ze znajomymi. Według badania aż 70 proc. użytkowników w wieku 18-44 swoje zdjęcia publikuje w social media chwilę po ich wykonaniu.

Czytaj też:
Ustawa PiS zwana "apteką dla aptekarzy" już działa. Apteki są zamykane, a nowych w myśl nowych przepisów otworzyć się praktycznie nie da. Czym to się skończy?

Jak pokazują wyniki Trendomierza Huawei, prawie połowa młodych użytkowników (48 proc.) podczas wakacji korzysta ze smartfonów jako swojego ulubionego i jedynego odtwarzacza muzyki.

Telefony są również wykorzystywane na przyjęciach i imprezach towarzyskich, które w wakacje organizujemy przecież szczególnie chętnie – 42 proc. pytanych korzysta z zewnętrznych głośników podłączonych do smartfonów przez Bluetooth.

Aktywność w social media ma jednak swój koszt. Baterie w smartfonach używanych przez młodych ludzi mają tendencję do szybkiego rozładowywania się. Dlatego niemal każdy młody Europejczyk korzysta z powerbanku, aby zapewnić swojemu smartfonowi stały dostęp do prądu.

Badanie Trendomierz Huawei 2017 zostało przeprowadzone przez firmę Ipsos w maju br. w 12 krajach europejskich, wśród osób w wieku od 18 do 45 lat, którzy korzystali z smartfonów w ciągu ostatnich 24 miesięcy.

OBEJRZYJ WIDEO:
Na wynajmie mieszkania dalej możesz zarobić