Amazon potwierdził, że w IV kwartale 2017 r. otworzy nowe centrum logistyki e-commerce w Sosnowcu. Zadaniem nowego centrum logistyki Amazon w Sosnowcu będzie wspieranie realizacji usług w zakresie dostaw i logistyki na rzecz rosnącej liczby niezależnych małych i średnich przedsiębiorców, którzy prowadzą sprzedaż na Amazonie, korzystając z usługi Sprzedawaj na Amazon i Fulfillment by Amazon. Generalnym wykonawcą inwestycji została spółka Panattoni Europe. Budynek stanie na 21-hektarowej działce przy ulicy Innowacyjnej w pobliżu Panattoni Park Sosnowiec I/II – tuż przy trasie S1 i w pobliżu trasy A4.

Amazon w Sosnowcu buduje centrum logistyki. Będzie praca w Amazonie

Wszyscy pracownicy centrum Amazon w Sosnowcu mają otrzymać bardzo atrakcyjny pakiet wynagrodzeń i świadczeń dodatkowych, m.in. bezpłatny transport, prywatną opiekę medyczną i ubezpieczenie na życie. Amazon prowadzi także innowacyjny program „Postaw na swój rozwój”, w ramach którego przez okres czterech lat pokrywa koszty szkoleń dla pracowników niższego szczebla z co najmniej rocznym stażem do kwoty nawet 26 tysięcy zł.

CZYTAJCIE TEŻ:
Kilka tysięcy miejsc pracy - Amazon zatrudnia w Polsce
Jak powstaje w polu gigant, czyli Amazon buduje się w Kołbaskowie

Zobacz galerię

- W centrum Amazon w Sosnowcu będziemy realizować zamówienia klientów na obuwie i ubrania. Otwarcie Amazon w Sosnowcu zaplanowane jest na IV kwartał 2017 roku. Rekrutacja na stanowiska kierownicze, m.in. w działach HR, IT, finansach, inżynierii i logistyce już się rozpoczęła - mówi Marzena Więckowska, rzecznik prasowa Amazon Polska.

„Od 2014 r. zainwestowaliśmy ponad 3 miliardy złotych, utworzyliśmy tysiące etatowych miejsc pracy i zachęciliśmy setki sprzedawców z Polski, żeby rozwijali swoje firmy korzystając z programu Sprzedawaj na Amazon. Z wielką radością staniemy się częścią społeczności Sosnowca. Naszym pracownikom będziemy oferować konkurencyjne pensje i bardzo atrakcyjne pakiety świadczeń dodatkowych. Zależy nam także na budowaniu niezwykłej atmosfery pracy i stwarzaniu licznych możliwości rozwoju kariery w naszej dynamicznej globalnej organizacji. Będziemy ściśle współpracować z najlepszymi uczelniami w regionie, aby zachęcić najbardziej utalentowanych absolwentów do tego, by dołączyli do nas i w przyszłości to oni zarządzali naszą firmą” – mówi Steven Harman, Dyrektor operacyjny Amazon.