Nowa huta szkła ma powstać w Częstochowie na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. O kolejnej tak dużej inwestycji amerykańskiego potentata na rynku szkła ma w piątek w nocy oficjalnie poinformować przebywający w Stanach Zjednoczonych minister rozwoju Mateusz Morawiecki - dowiedział się 13 października Puls Biznesu.

AKTUALIZACJA:
Jak podaje w sobotę rano (14 października) Informacyjna Agencja Radiowa, wicepremier potwierdził amerykańską inwestycję w Polsce. Mówił w Waszyngtonie, że w Częstochowie nie tylko powstaną nowe miejsca pracy, ale będzie to także dobre miejsce do współpracy z małymi i średnimi przedsiębiorstwami.

- Będzie to fabryka wysoce zautomatyzowana, przeznaczająca sporą część swojej produkcji na eksport i jednocześnie produkująca szkło metodami najbardziej przyjaznymi dla środowiska. Będzie to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie fabryk produkcji szkła na świecie - podkreślał wicepremier Mateusz Morawiecki.

Nowa huta ma wytwarzać szkło wykorzystywane w branży motoryzacyjnej oraz do produkcji okien, fasad i mebli. Guardian Glass ma zamiar zainwestować w Częstochowie ok. 500 mln zł. Zatrudni kilkaset osób.

IAR cytuje też wiceprezesa Guardian Glass, Roberta Joyce`a, który poinformował, że po uruchomieniu w 2019 roku nowa fabryka będzie produkować tysiąc ton szkła dziennie.

- Nowy zakład przylegający do obecnej fabryki Guardian Glass w Częstochowie, będzie jednym z najnowocześniejszych na świecie - zapowiedział Joyce.

- Powstanie kilkaset miejsc pracy, ale też będzie to dobre miejsce dla kooperacji z małymi i średnimi przedsiębiorstwami - mówi wicepremier Mateusz Morawiecki. - Będzie to fabryka wysoce zautomatyzowana, ale też przeznaczająca sporą część swojej produkcji na eksport.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Druga huta szkła Guardian powstanie w Częstochowie. Będzie praca

POLECAMY TWOJEJ UWADZE

Znasz język śląski? Przetłumacz te zdania QUIZ JĘZYKOWY II

Czy dostałbys się do policji? PRAWDZIWE PYTANIA TESTU MULTISELECT

Ile zarabiają prostytutki na Śląsku i za co RAPORT

tyDZień Magazyn Informacyjny DZiennika Zachodniego