Ile będzie kosztował bilet do Parku Wodnego Tychy? Obiecywano, że nie więcej niż 20 zł. Oficjalne ceny mamy poznać na kilkanaście dni przed otwarciem. A jak wygląda cennik w aquaparkach w woj. śląskich i nie tylko? Sprawdź cennik Nemo Dąbrowa Górnicza,, Aquadrom Ruda Śląska, Park Wdony Tychy, Tarnowskie Góry.

Wiemy już, kiedy odbędzie się oficjalne otwarcie Parku Wodnego Tychy: w maju 2018. Mamy z niego korzystać już na majówkę. Choć "już" to słowo mocno na wyrost, bo przecież jeszcze rok temu mówiło się, że będzie czynny w lutym 2018. Na razie zaczęły się odbiory straży pożarnej, Sanepidu, Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej, właściciela, a w przyszłości także zarządzającego obiektem.

W efekcie już przeprowadzonych odbiorów powstała lista dodatkowych zaleceń, które generalny wykonawca już zaczął wdrażać. Ostatecznie Mostostal Warszawa, przekaże obiekt inwestorowi 9 kwietnia 2018.

O ile data otwarcia już jest znana, o tyle cennik, jaki będzie obowiązywał w najnowocześniejszym parku wodnym w województwie śląskim, wciąż jest tajemnicą.

- Cennik zostanie podany wiosną, na kilkanaście dni przed otwarciem obiektu - mówi Michał Łyczak, rzecznik prasowy inwestycji. Nie chce nawet zdradzić, czy został już ustalony, czy wciąż jest ustalany. Przekonuje, że taka tajemnica nie jest niczym niezwykłym. - To typowa procedura, a chodzi o konkurencję.

Zobacz galerię

Co zatem wiemy o cenach w lutym 2018 roku? Możemy przypomnieć, co obiecywał prezes RCGWŚ już trzy lata temu, gdy Tychy dopiero zaczynały budowę parku wodnego.

- Już ogłosiliśmy konkurs na opracowanie strategii marketingowej i polityki cenowej - mówił nam w styczniu 2015 roku.

Szacował wtedy, żę godzina pobytu będzie kosztować mniej niż 20 zł. - Cena jest uzależniona od wielu czynników, m.in. od frekwencji. Jedno jest pewne: nie chcemy walczyć z konkurencją poprzez obniżanie ceny. Chcemy konkurować jedynie jakością i atrakcjami - mówił prezes Gieleciak.

Czy taka cena jest realna, biorąc pod uwagę atrakcje, jakie w parku wodnym się znajdą - a wystarczy wymienić tylko aqualoop czy symulator surfingu, małą łódź podwodną dla dzieci i saunę wulkaniczną? Podobno tak, bo Park Wodny Tychy nie ma generować wielkich kosztów, dzięki ogrzewaniu i oświetlaniu go biogazem z miejscowej oczyszczalni ścieków.

– Parki wodne to jedne z najbardziej skomplikowanych inwestycji, którym w ministerialnym rozporządzeniu przyznano szóstą - najwyższą tzw. klasę złożoności. W naszym przypadku dodatkowym wyzwaniem był absolutnie unikalny w skali kraju system zasilania w energię elektryczną i ciepło. Musieliśmy zbudować nowatorski gazociąg, który wymagał przetarcia szlaków w zakresie procedur administracyjnych – mówi Zbigniew Gieleciak.

CENNIK AQUAPARKÓW WOJ. ŚLĄSKIM: Nemo, Aquadrom, Park Wodny Tychy, Wodny Park Tarnowskie Góry CENNIK. SPRAWDŹ ceny w aquaparkach

Park Wodny Tychy i inne aquaparki w województwie śląskim i w Polsce: ceny, luty 2018

Konia z rzędem temu, kto jest w stanie szybko połapać się w cenniku jakiegokolwiek aquaparku.

Ceny różnią się w zależności od dni tygodnia (taniej jest w dni robocze, drożej w weekendy), godziny (taniej rano, drożej wieczorem) czy atrakcji, z jakich chcemy skorzystać (najtańszy jest bilet "tylko do pływania", droższy np. ten z sauną i strefą rekreacji).

Poza tym trzeba zdecydować, czy np. chcemy kupić bilet na godzinę lub dwie i ewentualnie dopłacić za przekroczony czas, czy od razu dłuższy - na trzy godziny lub cały dzień. A może najbardziej korzystny byłby bilet rodzinny?
I tak samo będzie w Tychach: jednego biletu nie będzie. Będziemy wybierać, kiedy i z jakich stref chcemy korzystać.

Jak kształtują się ceny w innych aquaparkach w regionie i Polsce?

Park Wodny Wrocław:
w parku wodnym we Wrocławiu, uważanym za świetnie zarządzany, bilet normalny na 2 godziny kosztuje 29 zł. Obejmuje strefę rekreacyjną, saunę, siłownię i strefę fitness. T
trzygodzinny kosztuje 39 zł, a na cały dzień - 49 zł.

Park wodny w Krakowie:
godzina w tygodniu i w weekendy kosztuje 25 zł (bilet ulgowy) i 28 zł (normalny), a godzina z sauną 36 zł.

Aquadrom, Ruda Ślaska

  • Bilet normalny w tygodniu do g. 16 kosztuje 11 zł,
  • w weekendy - 22 zł.
  • Ulgowe: od 9 do 14 zł za godzinę.
  • Bilet dwugodzinny kosztuje 20-32 zł (normalny), a ulgowy 11-22 zł.
  • Bilet całodniowy: 33-53 zł normalny, 27-40 ulgowy
  • To bilety do strefy rekreacyjnej i sportowej. Bilet open, na wszystkie strefy, czyli to co wyżej plus saunarium, kosztuje 45-55 zł (dwugodzinny).

Park wodny Tarnowskie Góry

  • Jedna godzina kosztuje 16-19 zł – cena zależy od tego, czy pływamy w tygodniu, czy w weekendy.
  • Ulgowy - 14-16 zł.
  • Dwie godziny: 26-29 zł (normalny), 23-26 - ulgowy
  • Rodzinny, dwugodzinny dla trzech osób - 78 zł

Park wodny Nemo, Dąbrowa Górnicza:
bilet ulgowy od 11 do 15 zł za godzinę i od 17 do 20 za dwie, a normalny 13 -16 zł za godzinę i 21-26 za dwie godziny w weekendy.
Jeśli z tym biletem wejdziemy do sauny, dopłacamy 60 groszy za każdą minutę, za to bilet do saun upoważnia do korzystania z basenów oraz siłowni. Ceny za sauny: 24-27 za godzinę, w zależności od dnia tygodnia i 38-44 zł za dwie godziny.

Oto jak wygląda Park Wodny Tychy:

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Najlepsze restauracje w Katowicach na randkę i dyskretne spotkanie ZDJĘCIA

MISS STUDNIÓWKI 2018 Zobacz zdjęcia królowych balów maturalnych

Czy dostałbyś się do pracy w policji? PRAWDZIWE PYTANIA TESTU MULTISELECT

Rejestr pedofili i gwałcicieli z woj. śląskiego AKTUALNE NAZWISKA I ZDJĘCIA

TU BYŁAM: tak się robi pyszne pączki: