Miasto otrzymało 8 milionów zł dotacji na przebudowę budynku przy ul. Karola Miarki 40. To znajdował się jeden z pawilonów szpitalnych. Po generalnej przebudowie, która może potrwać do lutego 2020 roku planowanych jest tutaj 77 mieszkań komunalnych.

Rozpoczęto już budowę przy ul. Truchana 56 w Chorzowie. Powstanie tu budynek z 18 mieszkaniami komunalnymi. To jednak nie koniec inwestycji w tym zakresie. Chorzów otrzymał wysoką dotację na kolejną inwestycję w mieszkalnictwo komunalne. Bank Gospodarstwa Krajowego przyznał miastu 8 mln zł dotacji na przebudowę budynku przy ul. Karola Miarki 40.

Przez lata budynek przy ul. Karola Miarki 40 był jednym z pawilonów Zespołu Szpitali Miejskich.

Po zakończeniu procesu centralizacji Zespołu Szpitali Miejskich i przeniesieniu wszystkich oddziałów na ul. Strzelców Bytomskich, w budynku przy ul. Karola Miarki 40 będzie można mieszkać. Gruntowny remont szacowany na prawie 19 mln zł, pozwoli na utworzenie w tym miejscu 77 mieszkań komunalnych.

– Inwestycje w mieszkalnictwo komunalne prowadzone są także przy ul. Kościuszki i Truchana, ale najwięcej lokali powstanie właśnie przy ul. Karola Miarki. – podkreśla Marcin Michalik, zastępca prezydenta miasta.

- Nowe mieszkania to oferta dla chorzowian, którzy nie są zamożni, ale mają stałe dochody – dodaje wiceprezydent.

Zobacz galerię

Planowo prace budowlane mają rozpocząć się w okolicach marca 2018 roku. Zakończenie prac to luty 2020 roku. W budynku przy ul. Karola Miarki 10 będzie ię 6 wind (po jednej w każdej klatce), a także wózkownie i rowerownie. 8 mieszkań zostanie przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. W projekcie uwzględniono także parkingi oraz garaże podziemne. Średnia powierzchnia mieszkania to 51 metrów kwadratowych.