Firma Wiko Klebetechnik sp. z o.o. zajmująca się produkcją klejów specjalistycznych sfinalizowała swoją inwestycję na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Częstochowie na tzw. Skorkach. Nowy zakład odwiedził we wtorek prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk.

Nakłady inwestycyjne Wiko to 10 mln zł, w nowym zakładzie powstaje kilkanaście nowych miejsc pracy. Firma, która zatrudniała dotychczas 9 osób i działała w wynajmowanej siedzibie w okolicach ul. Bór, chcąc się rozwijać, zainteresowała się miejskimi terenami inwestycyjnymi położonymi przy ul. Ekonomicznej (w pobliżu ul. Leśnej). W maju 2015 roku uzyskała pozwolenie na prowadzenie działalności w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Częstochowie. Prace budowlane trwały od początku września 2015 r.

Obecnie produkcja prowadzona jest już w nowym zakładzie.

Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk odwiedził teren rozpoczętej budowy w październiku ubiegłego roku, teraz pojechał pogratulować zakończonej już inwestycji i poznać bliżej proces produkcji. Przekazał też właścicielowi firmy p. Wilhelmowi Koppowi upominek w postaci tabliczki a adresem firmy (ul. Ekonomiczna 8), zgodnej z wzorem systemu informacji miejskiej.
Po nowym zakładzie oprowadzał prezydenta także m.in. Marcin Pomierski – dyrektor zarządzający Wiko, ze strony miasta obecni byli natomiast Piotr Grzybowski – naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich i Rozwoju oraz Paweł Iżyński – szef miejskiego Centrum Obsługi Inwestora.

Inwestycja Wiko Klebetechnik Sp. z o.o. jest pierwszym zrealizowanym już przedsięwzięciem na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w obszarze Skorki. Jednocześnie trwa budowa kilku zakładów na terenach strefy katowickiej w okolicach ul. Kusięckiej, a inwestycja X-Komu prowadzona jest    na częstochowskich gruntach strefy mieleckiej.
 
Wiko Klebetechnik sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie jest częścią wywodzącej się z Niemiec, międzynarodowej grupy Gluetec Industrieklebstoffe GmbH & Co. KG. Na polskim rynku firma funkcjonuje od 2005 roku. Zajmuje się produkcją i dystrybucją chemii przemysłowej, m.in. klejów konstrukcyjnych dla branż produkcyjnych (np. do klejenia karoserii samochodowych).