To bardzo dobra wiadomość dla pasażerów ze Śląska i Zagłębia, choć na razie nieoficjalna. W Pyrzowicach jest tej wiosny jeszcze kilka nowości.

Letni rozkład lotów w Pyrzowicach wejdzie w życie w niedzielę. Co w nim nowego? W zeszłym roku globtroterzy ze Śląska i Zagłębia wstrzymali oddech, gdy Wizz Air uruchomił loty z Pyrzowic do Dubaju. W tym roku tak Wizz Air – największy przewoźnik w Pyrzowicach, jak i Ryanair, który od lat nie uruchamiał tu całorocznych ciekawych połączeń, zaplanowali wielką ofensywę. Będą więc loty do Hamburga (Ryanair), Amsterdamu (Transavia) czy Splitu (Wizz Air).

Już od marca – szybciej niż początkowo planowano – linia Wizz Air uruchomiła loty na Islandię, Maltę i do Lizbony. Właśnie to ostatnie miasto, zgodnie z przewidywaniami, może okazać się hitem tego roku – wszystkie samoloty są wypełnione do ostatniego miejsca.

CZYTAJCIE TEŻ:
NFZ na lotnisku Pyrzowice drukuje od ręki karty ubezpieczenia EKUZ
Na lotnisko w Pyrzowicach koleją z prędkością 140 km/h
Nowa wieża kontroli lotów na lotnisku w Pyrzowicach

W końcu też ważny ruch w Pyrzowicach planuje wykonać nasz narodowy przewoźnik. Kilka dni temu poseł PiS 
Jerzy Polaczek ogłosił na Twitterze, że lotów z Katowic do Warszawy będzie więcej. Na razie to wiadomość nieoficjalna, ale loty mają być cztery dziennie – od kwietnia lub maja. Z Katowic samoloty będą odlatywać rano, w południe, po południu i wieczorem. Jak podkreśla poseł Polaczek, który sam korzysta z połączeń Pyrzowice-Warszawa, zrezygnowanie z takiego potencjału, jaki ma Śląsk i Zagłębie, biznesowo byłoby nielogiczne.

Zobacz galerię

LOT przypomniał sobie o Pyrzowicach

Od lutego 2016 roku embraery LOT-u, które na pokład zabierają około 70 pasażerów, startują z Pyrzowic dwa razy dziennie, o godz. 5.40 i 15. Wrócić ze stolicy możemy wczesnym popołudniem albo po godzinie 22. Ceny biletów: od 95 zł, ale na ogół 124 zł w jedną stronę. Dla porównania: w Krakowie lotów do stolicy jest codziennie aż siedem. A jak było wcześniej? Jesienią 2008 r. LOT ograniczył połączenia Pyrzowic ze stolicą z sześciu do dwóch... na tydzień. Rok wcześniej złożył samorządowi województwa propozycję dopłacania do połączeń. Wiosną 2010 r. wykonał skok do trzech połączeń dziennie. Potem zostały dwa. Jesienią 2016 r. apel o zwiększenie częstotliwości lotów wysłał do prezesa LOT-u marszałek Wojciech Saługa.

CZYTAJCIE DALEJ NA NASTĘPNEJ STRONIE