Sklep sieci Pepco powstaje w dawnym pawilonie zajmowanym przez Tesco na osiedlu Mydlice Południowe.

Chęć sprzedaży budynku zajmowanego przy ul. Legionów Polskich potwierdziła nam niedawno centrala Tesco. - Szukamy nabywców terenu przy ul. Legionów Polskich. Ofertą objęta jest nieruchomość gruntowa o powierzchni 4 515 m kwadratowych, zabudowana pawilonem handlowym o powierzchni zabudowy 1 062 m kwadratowych i parkingiem na 41 miejsc postojowych, w pełni uzbrojona – informowało Tesco.

Teraz już wiadomo, że na osiedlu Mydlice będzie można skorzystać z oferty sieci Pepco.

- Otwarcie sklepu Pepco przy ul. Legionów Polskich 143A w Dąbrowie Górniczej zaplanowane jest na 9 maja 2017 roku – informuje Katarzyna Wilczewska, kierownik ds. komunikacji korporacyjnej w Pepco. - Pepco to samoobsługowe sklepy dyskontowe, zlokalizowane blisko klientów, oferujące optymalny asortyment w najniższych cenach. Sklepy zlokalizowane są w centrach miast, parkach i centrach handlowych. Format naszych sklepów jest wszędzie taki sam, jego optymalna powierzchnia handlowa, to 450 m kw.

Sklepy Pepco w każdej miejscowości mają taką samą ofertę - ukierunkowane są na sprzedaż odzieży i artykułów dekoracyjnych i przemysłowych w najniższych cenach. Oferta Pepco to w sumie 30 grup asortymentowych i około 3800 produktów.

- Główne grupy asortymentowe w Pepco to: odzież dziecięca, z pełnym zakresem odzieży dla dzieci w wieku 0-14 lat, odzież damska, męska, bielizna, dodatki i akcesoria odzieżowe, zabawki i artykuły papiernicze, produkty wyposażenia domu, artykuły dekoracyjne i ozdoby, tekstylia domowe itp. Przy otwarciu nowego sklepu standardowo planujemy dystrybucję gazetki reklamowej w terminie poprzedzającym inaugurację – dodaje Katarzyna Wilczewsk.

W tym roku inny sklep sieci Pepco powstał przy ul. 11 Listopada w Gołonogu, koło tamtejszego Lidla. Tam także klienci mogą korzystać z oferty nowego sklepu sieci Rossman. Sklep tej ostatniej sieci stosunkowo niedawno powstał również na osiedlu Mydlice Południowe, w pobliżu Kauflanda.

Kolejny nowy sklep branży spożywczej powstaje również przy ul. 11 Listopada. To Netto. Pawilon ma być gotowy za kilka miesięcy.

To nie koniec planowanych zmian, bowiem obok dawnego sklepu Intermarche, także na osiedlu Mydlice Południowe, ma się pojawić stacja benzynowa. Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miejskim, o pozwolenie na jej otwarcie stara się spółka BATIM. To ta sama, która posiada już stację benzynową w Gołonogu, obok tamtejszego sklepu sieci Intermarche.

– Spółka wystąpiła z wnioskiem o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia „Budowa stacji paliw płynnych i LPG”, planowanej do realizacji na działkach 65/8 i 65/16, znajdujących się przy ul. Legionów Polskich Uzyskanie takiej decyzji nie uprawnia do rozpoczęcia prac budowlanych. Decyzja ta będzie dopiero podstawą do wystąpienia z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę inwestor ma trzy lata na rozpoczęcie prac. Nie wiąże się to z obowiązkiem informowania wydziału urbanistyki i architektury UM o dokładnym terminie rozpoczęcia prac – mówi Marcin Bazylak, zastępca prezydenta Dąbrowy Górniczej.

ZOBACZCIE FILM: INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju (20 kwietnia)