Spółka deweloperska OKAM Capital rozpoczyna drugi etap inwestycji: Dom w Dolinie Trzech Stawów przy ul. Gen. W. Sikorskiego w Katowicach.

Przedostatnia faza projektu obejmuje budowę 56 mieszkań, o powierzchni od 34 do 99 metrów kwadratowych. W ofercie znajdą się mniejsze mieszkania typu studio i dwupokojowe, oraz bardziej przestronne apartamenty trzy, cztero i pięciopokojowe. W  8-kondygnacyjnym budynku znajdą się również 4 ekskluzywne apartamenty typu penthouse. Mieszkańcy będą mieli również dostęp do podziemnego parkingu z 86 miejscami postojowymi.

Apartamentowiec jest projektem pracowni architektonicznej Konior Studio, która jest autorem również poprzedniego etapu. Prace budowlane drugiego, przedostatniego etapu rozpoczną się w czerwcu br. i zakończą się we wrześniu 2016 roku. Generalnym wykonawcą projektu jest firma Hochtief.

- Dom w Dolinie Trzech Stawów to jedna z naszych flagowych inwestycji. Pierwsza faza projektu właśnie została oddana do użytku. Mieszkania w drugim etapie, którego sprzedaż uruchomiliśmy jesienią ubiegłego roku, zostały wyprzedane już w 20% – mówi Michał Skwarek, Sales and Marketing Manager w OKAM Capital.

Bliskie sąsiedztwo jeziora oraz specyficzne warunki terenowe wymagały zastosowania specjalnej technologii. Budynki ustawiono na 261 palach przemieszczeniowych o łącznej długości ponad 2 km, które stanowią solidny fundament dla całego budynku. 

Dom w Dolinie Trzech Stawów zlokalizowany jest w bliskim sąsiedztwie centrum Katowic, z malowniczym widokiem na dolinę. Ważne dla powstającego osiedla jest otoczenie terenów zielonych oraz stawów z prawdziwymi łowiskami, które stwarzają przestrzeń do wypoczynku i rekreacji. W ramach projektu powstaną również korty tenisowe, boiska, plac zabaw, a w trzeciej fazie projektu przewidziano także klub fitness.