Sobota, 6 maja 2017 r., to wyjątkowy dzień w historii firmy Ejot. Dziś oficjalnie i uroczyście otwarto nowy zakład w Ciasnej. Imponującej kubatury i klasy obiekt powstał w zaledwie 9 miesięcy.

Prace projektowe rozpoczęły się w połowie 2015 r. Nowy zakład ma powierzchnię 4 tys. metrów kwadratowych, a w jego skład wchodzą hala produkcyjna, hala magazynowa oraz 3-kondygnacyjny budynek socjalno-biurowy.

Zobacz galerię

W nowych pomieszczeniach stworzono miejsce dla wielu maszyn wtryskowych, a w hali magazynowej 1500 miejsc paletowych na półprodukty i surowce oraz nowoczesne doki przeładunkowe. Na zewnątrz zakładu postawiono silosy o pojemności 150 ton tworzywa.

Uroczyste przecięcie wstęgi poprzedziła nadzwyczajna sesja Rady Gminy Ciasna, podczas której podjęto uchwałę nadającą honorowe obywatelstwo prezesowi firmy. Christian F. Kocherscheidt nie krył radości z tego tytułu.

- Nareszcie jestem członkiem tej samej gminy, co mój ojciec i mama - powiedział po polsku.

Niestety Hans Werner Kocherscheidt nie doczekał otwarcia nowego zakładu Ejotu. Zmarł zaledwie kilka tygodni temu, 14 kwietnia.

- Bardzo dziękuję za wyróżnienie, które mnie tutaj spotkało. To ogromne wyróżnienie dla mnie, jak i dla mojej rodziny oraz całej firmy. Ejot jest obecny na polskim rynku od 19 lat i chcemy tutaj nadal być. Myślę, że mieszkańcy i władze mogą twierdzić, że dobrze nam się współpracuje. Mamy tutaj dobra bazę i bardzo dobrych pracowników - zarówno z Ciasnej jak i okolic - mówił Kocherscheidt.

EJOT jest średniej wielkości grupą przedsiębiorstw działających w zakresie technologii połączeń.
Trzonem grupy EJOT jest fabryka śrub Adolf Böhl w Berghausen, Południowej Westfalii. Wzrost, przejęcia zakładów i dywersyfikacja doprowadziły z czasem do stworzenia sieci przedsiębiorstw, dzisiejszej grupy EJOT.

Z ponad 2100 pracowników ok. 1400 przypada na niemieckie spółki, kolejnych 700 osób jest aktywnych w międzynarodowych firmach.

Zobacz INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju [20.04.2017]