W Spodku nadal będzie działał hotel Diament. PTWP Event Center, nowy zarządca Spodka i MCK, przedłużył umowę z operatorem części hotelowej w hali widowiskowo – sportowej. Umowa obowiązuje przez trzy lata. PTWP Event Center przejmuje Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe w zarząd 2 maja, firma wygrała bowiem postępowanie o koncesję, które w tej sprawie przeprowadziło miasto. Umowa z operatorem obowiązuje przez 15 lat.

– Od 45 lat w katowickim Spodku odbywają się wielkie wydarzenia, koncerty światowych gwiazd, najwyższej rangi imprezy sportowe. Zależy nam, aby w zarządzanie tak legendarnym obiektem zaangażowani byli najlepsi partnerzy. Hotele Diament to czołowa polska sieć hoteli, cieszymy się, że są z nami. Wspólnie będziemy dokładali starań o jak najwyższą jakość usług w Spodku – mówi Wojciech Kuśpik, prezes PTWP Event Center.

Hotele Diament S.A. to sieć hoteli biznesowych. Aktualnie tworzy ją 14 obiektów o standardzie czterech i trzech gwiazdek, w siedmiu miastach na południu Polski.

– Rynek turystyki biznesowej i eventów w Katowicach rozwija się bardzo mocno. Otwarcie Międzynarodowego Centrum Kongresowego, nowoczesnego obiektu, z którym bezpośrednio połączony jest Spodek, znacząco wpłynęło na zwiększenie atrakcyjności nie tylko miasta, ale całej aglomeracji śląskiej, zwłaszcza wśród osób podróżujących służbowo. Jesteśmy dumni, że to właśnie Hotel Diament może dbać o komfort gości wybierających pobyt w będącym ikoną Katowic obiekcie – mówi Rafał Bakalarski, prezes Hoteli Diament.