Od lutego stalownia ISD Huty Częstochowa zaczyna pracować w dawnym systemie czterobrygadowym we wszystkie dni tygodnia. Zakład potrzebuje nowych pracowników, przede wszystkich suwnicowych. Osoby bez kwalifikacji huta przeszkoli na własny koszt.

Ożywienie na rynku stali i wzrost zamówień na blachę powoduje, że częstochowska huta potrzebuje nowych pracowników. Na razie są oni zatrudniani za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej. Głównie chodzi o osoby z uprawnieniami suwnicowych, a tych brakuje na rynku pracy. Dlatego kierownictwo huty gotowe jest zatrudnić osoby bez odpowiednich kwalifikacji i sfinansować im kurs. Potrwa on ok. dwóch tygodni i zakończy się egzaminem przed komisją z Urzędu Dozoru Technicznego.

Uzyskane uprawnienia będą bezterminowe i ważne w całym kraju. Kandydatów zachęcić mają dodatkowo tablety w nagrodę za zdany egzamin na suwnicowego. W czasie samego szkolenia uczestnicy będą otrzymywać wynagrodzenie.

Pierwsza grupa chętnych rozpocznie kurs 1 lutego. Nabór wciąż trwa. Kursy i egzaminy odbędą się na terenie ISD Huty Częstochowa.

Oprócz suwnicowych huta wciąż poszukuje przecinaczy tlenowych (możliwość sfinansowania szkolenia), energetyków, elektryków, mechaników, hydraulików, automatyków, laborantów oraz na stanowiskach bezpośrednio związanych z procesem technologicznym w stalowni: operatorów pieca, operatorów COS, wytapiaczy
itp.

Osoby zainteresowane mogą przesyłać dokumenty aplikacyjne wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych na adres: GI GROUP Sp. z o.o. - Oddział Częstochowa, Al. NMP 24 lok 15; 42-200 Częstochowa I piętro (wejście od ul. Kościuszki). Więcej informacji pod numerem tel. 34 372 63 61 lub w Dziale Personalnym Huty, tel.
34 323 77 96.