Wszystko o zdrowiu, profilaktyce i leczeniu się, a także o prawidłowym odżywianiu. Targi o tej tematyce, „Expo Zdrowie”, odbyły się w minioną niedzielę. Zorganizowała je po raz drugi Chrześcijańska Służba Charytatywna.

Zobacz galerię

– Każdy zakładał sobie specjalną kartotekę i zatrzymywał się z nią przy kolejnych stanowiskach –informuje Andrzej Zastawnik, prezes ChSCh.

To stanowiska pomiaru ciśnienia, tkanki tłuszczowej, wydolności wydechowej płuc i testu wysiłkowego (wyniki badań były lepsze niż pół roku temu), punkty z wodą, pomiaru cukru we krwi, masażu rozluźniającego i konsultacji z fizjoterapeutą, a także punkty z komputerowymi badaniami wieku (nie liczą się przeżyte lata, ale faktyczny stan zdrowia organizmu) i konsultacjami medycznymi.

–Żeby zdrowo żyć, trzeba się zdrowo odżywiać – dodaje pan Andrzej.

Dlatego na koniec był poczęstunek (dania wegetariańskie i wegańskie - np. kotleciki z grochu, tofu i słonecznika, kulki z daktyli, migdałów, syropu klonowego, słonecznika i moreli, ciastka z grochu i ciecierzycy, chleb orzechowy i smalec ze słonecznika. Rozdawano też miniksiążeczki o zdrowiu i zdrowym odżywianiu.

– Mam bardzo dobre wyniki– przyznaje Małgorzata Zeman.– Staram się dobrze odżywiać. Piję dużo soków, jem dużo ważnych i owoców – dodaje.