Prokuratura Okręgowa w Katowicach wszczęła śledztwo w sprawie firmy Praktiker. Postępowanie wszczęto po zapoznaniu się z zawiadomieniem złożonym przez posła na Sejm RP Michała Wójcika, który jest jednocześnie wiceministrem sprawiedliwości.

W ramach śledztwa zbadane zostaną trzy wątki: naruszenie praw pracowniczych przez pracodawców przede wszystkim w związku z niewypłaceniem wynagrodzenia, niezgłoszenie upadłości w ustawowym terminie oraz niegospodarność od marca 2013 do maja 2017 roku.

- Śledztwo jest na początkowym etapie - przekazała prokurator Marta Zawada - Dybek, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

CZYTAJCIE TEŻ:
Pracownicy Praktikera bez pensji i opłaconych składek ZUS?
Praktiker nie płaci pracownikom. Związkowcy apelują do ministerstwa

W tym miesiącu około 50 pracowników firmy Praktiker protestowało przed siedzibą spółki w Dąbrowie Górniczej, ponieważ jak podkreślali - od kwietnia br. nie dostają wynagrodzenia, pracodawca nie opłaca im składek ZUS, nie mogą też otrzymać świadectw pracy.

CZYTAJCIE TEŻ:
Pikieta pracowników Praktikera. Gdzie są nasze pieniądze?

Pikieta miała wymowny charakter, bowiem w budynku przy ul. 3 Maja 11 nie mieści się żadne biuro firmy, a jedynie skrzynka pocztowa z napisem Praktiker Polska sp. z o.o. Pod taki adres przeniesiona została jednak oficjalnie siedziba zarządu.

Obserwuj autora na Twitterze

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA dz24@dz.com.pl
DZ24 WIADOMOŚCI CZYTELNIKÓW I INTERNAUTÓW

ZOBACZCIE FILM: protest pracowników firmy Praktiker pod siedzibą spółki w Dąbrowie Górniczej