W Kryształowej przy Warszawskiej w Katowicach trwa remont. Wkrótce zostanie otwarty tu nowy lokal. Jaki? - Funkcje gastronomiczne w tym miejscu zostaną zachowane – zdradza Ewa Biskupska – Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Katowicach, bo miasto jest udziałowcem lokalu.

Zobacz galerię

Kryształowa to kultowa nazwa w Katowicach i już od kilku dekad przynależy do lokalu przy Warszawskiej 5. Choć przed stu laty Kryształowa nie była Kryształowa, a nazywała się Otto – prowadził ją Liborius Otto. Było elegancko i nie dla każdego – już wtedy funkcjonowało tu coś w rodzaju dzisiejszej selekcji w klubach – przy wejściu stał portier w uniformie i dobierał gości.

Ci, którzy przekroczyli próg lokalu oglądali mahoniową boazerię i kryształowe żyrandole, a kawę popijali z porcelany. Na "Kryształową" kawiarnię przy Warszawskiej 5 przemianowano dopiero po wojnie

Pod tą nazwą lokal działał do 2009 roku. Trzy lata później przeszedł gruntowny remont, a otwierała go sama Magda Gessler. Nowa "Kryształowa" składała się z trzech sal, największa była Śląska, w której ściany zdobiły haftowane czepce o fantazyjnych kształtach i kilimy. Po półtora roku zmieniło się jednak logo tego miejsca, a prowadząca Kuchenne Rewolucje przestała je sygnować swoim nazwiskiem. Zmieniło się menu oraz ceny, a z restauracją zaczęła współpracować Maria Ożga, uczestniczka programu Masterchef

Niestety „Kryształowa” nie ma szczęścia. Restauracja została zamknięta w czerwcu ubiegłego roku i od tego czasu lokal przy Warszawskiej pozostawał pusty.

To wkrótce ma się zmienić. We wnętrzach pojawi się nowa restauracja, albo kawiarnia. Aktualnie trwa remont. - Funkcje gastronomiczne w tym miejscu zostaną zachowane – potwierdza Ewa Biskupska – Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Katowicach, bo miasto jest udziałowcem lokalu. Więcej jednak zdradzać nie chce.

25 lat po pożarze lasów w Kuźni Raciborskiej. Zobacz niezwykły dokument multimedialny poświęcony tragedii z 1992 roku. Kliknij w przycisk PLAY. Zachęcamy, aby oglądać na monitorze komputera.

KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS