W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach rozpoczęła się przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego na Centrum Urazowe dla Dzieci. Inwestycja pochłonie 9 mln zł. Jak ostrzegają przedstawiciele GCZD tak duże przedsięwzięcie łączy się z utrudnienia dla pacjentów. - Dlatego lekarze z GCZD apelują, by w przypadkach niezagrażających życiu i zdrowiu korzystać z innych placówek medycznych – dodają.

Zadaniem Centrów Urazowych dla Dzieci ma być kompleksowa diagnoza i leczenie ciężkich wielonarządowych obrażeń u dzieci i młodzieży. Jedno z CUW powstanie w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.
 
– Jesteśmy szpitalem położonym w centrum kilkumilionowej aglomeracji o wysokiej renomie i niezbędnym wyposażeniu w sprzęt i aparaturę medyczną. Układ drogowy w regionie pozwala na dotarcie karetki do naszego szpitala w półtorej godziny niemal z każdego miejsca w województwie. Mamy też własne lądowisko dla helikopterów, co również wymagane jest od centrów urazowych - wyjaśnia Bartosz Grzybowski, zastępca dyrektora GCZD ds. inwestycyjno-eksploatacyjnych.

Katowickie CUW powstanie w miejscu obecnego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz zadaszenia dla karetek pogotowia. To oznacza, że w trakcie przebudowy nie będzie można skorzystać z dotychczasowych wejść na SOR.

- Pacjenci i ich opiekunowie powinni więc korzystać z głównego wejścia do szpitala. Tam personel szpitala pokieruje ich na SOR, w dotarciu na oddział ratunkowy pomoże też specjalnie przygotowane oznakowanie – dodają przedstawiciele szpitala. I uspokajają: – Nasi pacjenci i ich rodzice nie mają się czego obawiać. Szpitalny Oddział Ratunkowy w Górnośląskim Centrum Zdrowia działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Każdy potrzebujący pomocy w naszym szpitalu ją otrzyma – zapewnia dr Barbara Kunsdorf-Bochnia, kierująca Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym w GCZD.
 
Budowa Centrum Urazowego dla Dzieci przy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka potrwa do końca 2017 roku. Generalnym wykonawcą jest spółka WODPOL z Żywca.

ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM