Targi e-commerce i m-commerce odbywają się we wtorek 5 maja w Katowicach. Zarejestrowało się na nie ponad 1000 zwiedzających, a stoiska wystawiło kilkadziesiąt firm z całej Polski. E-commerce rozwija się w zawrotnym tempie, sektor m-commerce staje się coraz popularniejszy, a globalnie już 1/4 transakcji dokonywana jest mobilnie. Dlatego w Katowicach 5 maja 2015 r. w nowym Międzynarodowym Centrum Kongresowym zorganizowano w godz. 10.00-17.00 Targi e-meeting. Udział w nich zadeklarowało (przez internetową rejestrację) ponad 1000 uczestników.

Stoiska wystawiło kilkadziesiąt firm z całej Polski. Były wśród nich firmy kurierskie, informatyczne (np. dostarczające oprogramowanie dla sklepów internetowych), marketingowe, reklamowe (w tym produkujące gadżety).

Sporą reprezentację miało województwo śląskie, wypatrzyliśmy m.in. firmę 3D Gence z Gliwic, produkującą drukarki 3D, która na targach zaprezentowała swoje drukarki i cuda, które mogą wydrukować.

- Coraz więcej branży docenia nasze drukarki, ostatnio np. branża medyczna, w tym protetyczna - mówi Patryk Kadlec, szef 3D Gence. - Rozwijamy się prężnie, chcemy zbudować fabrykę w Dolinie Krzemowej w USA - dodaje Kadlec.

Uwagę zwracało też stoisko firmy Orbitvu z Tarnowskich Gór. Firma prezentowała urządzenie do fotografowania produktów, które przydaje się np. w prowadzeniu sklepów internetowych. Produkty można sfotografować ze wszystkich stron, trwa to dosłownie chwilę, a już na ekranie komputera można oglądać produkt, zbliżać go, obejrzeć jego fakturę. To urządzenie prezentowane w czasie targów kosztuje 20 tys. złotych, trzeba do niego jeszcze dokupić aparat fotograficzny Canon lub Nikon.

Swoje stoiska miały też firmy: Sare (e-mail marketing) z Rybnika, ItLab z Mysłowic, I-Systems z Gliwic, ComVision z Gliwic, Positive Power z Gliwic, serwer SMS.pl ze Skoczowa, Rooollup.pl z Chorzowa.