W czwartek 9 marca przedstawiciele linii Wizz Air ogłosili powiększenie swojej bazy samolotów na lotnisku Katowice Airport o jedną maszynę - Airbusa A320. Ponadto przewoźnik potwierdził uruchomienie 5 nowych tras z Katowic, do miast europejskich.

Jednym z nowych - sezonowych - kierunków, z jakich będą mogli od 18 czerwca korzystać pasażerowie będzie Split w Chorwacji. Jak powiedział Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji linii Wizz Air, ten kierunek już teraz cieszy się sporym powodzeniem wśród pasażerów z Polski, ale na razie loty realizowane są w Warszawy. - Wierzymy, że z Katowic, kierunek chorwacki odniesie podobny sukces - skomentował.

Cena biletów do Splitu będzie się zaczynała od 169 zł a samolot w okresie wakacyjnym będzie latał w środy i niedziele. Ponadto Wizz Air uruchomi w tym roku jeszcze 4 kolejne nowe trasy. Na Maltę i do Rejkiawiku pierwsze samoloty wystartują w piątek 10 marca. Ceny biletów to odpowiednio 119 zł i 209 zł. W sobotę 11 marca wystartuje pierwszy rejsowy samolot do Katanii na Sycylii (bilet 109 zł) a dzień później do Lizbony (bilet 209 zł).

Ponadto Wizz Air ogłosił, że powiększa swoją bazę samolotów na lotnisku Katowice Airport. Do obecnej - liczącej 5 maszyn - bazy, dołączy Airbus A320. Nowy samolot to inwestycja warta 98 mln dol., dzięki której zatrudnienie na samym lotnisku wzrośnie o 36 miejsc pracy. Już teraz Wizz Air zatrudnia w Pyrzowicach ponad 200 osób.

- Współpraca z Wizz Airem jest dla naszego lotniska bardzo ważna. W ubiegłym roku obsłużyliśmy około 3,2 mln pasażerów. Szacujemy, że w tym roku uda się osiągnąć pułap 3,6 mln. Wizz Air ma około 10 proc. wkładu w ten wzrost - powiedział Leszek Budka, wiceprezes GTL Katowice, zarządcy lotniska.