Katowice Airport: 185 tys. pasażerów w styczniu i zapowiedź nowości, czyli czartery do La Palma i Reus w Hiszpanii, Rimini i Macedonii. Plus Ateny, Islandia i Lizbona.

Pierwszy miesiąc 2017 roku Katowice Airport zakończył z dobrym wynikiem we wszystkim segmentach ruchu pasażerskiego, czyli w całkowitym, regularnym i czarterowym.

W ruchu całkowitym obsłużono 184 tys. 694 osób, o 11 676 więcej (+6,7) niż w styczniu 2016 roku. Z siatki połączenie regularnych skorzystało 157 tys. 277 podróżnych, o 9767 więcej (+6,6%) w porównaniu ze styczniem 2016 roku.

Z wakacji z wylotem z Pyrzowic w styczniu 2017 skorzystało 25 tys. 895 pasażerów, o 2290 więcej (+9,7%) niż w pierwszym miesiącu zeszłego roku.

Komentując styczniowe statystyki Artur Tomasik prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego Katowice Airport powiedział:

Stabilna tendencja wzrostowa to efekt naszej konsekwentnej współpracy z liniami lotniczymi i biurami podróży, co przekłada się na rozwój siatki połączeń. Na ten rok już zostało zapowiedzianych siedem nowych tras regularnych z Katowice Airport: Amsterdam, Ateny, Katania, Keflavik, Lizbona, Malta i Mediolan-Malpensa. W lutym należy spodziewać się kolejnych nowości. Optymistyczne sygnały płyną także z ważnego dla nas rynku przewozów czarterowych. W zbliżającym się sezonie letnim będziemy oferowali, podobnie jak od lat, najbogatszą wśród polskich portów regionalnych siatkę połączeń wakacyjnych. W ofercie pojawią się nowe trasy: La Palma oraz Reus w Hiszpanii, włoskie Rimini, Ohryd w Macedonii i Comiso na Sycylii.

W miniony roku na pyrzowickim lotnisku obsłużono w ruchu całkowitym rekordowe 3,22 mln podróżnych, w tym 1,08 mln w ruchu czarterowym. Prognozy wskazują, że zeszłoroczny wynik zostanie znacznie poprawiony i w Katowice Airport odprawionych zostanie od 3,5 mln do 3,6 mln pasażerów w ruchu całkowitym.

ZOBACZ KONIECZNIE:
Tak serwisuje się samoloty w Pyrzowicach [WIDEO 360]

CZYTAJ TAKŻE:
Ile kosztuje woda w Pyrzowicach UOKiK sprawdza ceny na lotniskach w Polsce [CENY]