Hamburg, a wcześniej Ateny i Mediolan. Ryanair ogłosił nową trasę z Katowic. Loty od marca 2017 r., bilety od 89 złotych

Loty Pyrzowice-Hamburg ogłosiła właśnie niskokosztowa linia Ryanair. Polecimy tam od 27 marca 2017.

- Od 27 marca 2017 w każdy poniedziałek, środę i piątek będziecie mogli polecieć z Katowice Airport do Hamburga - ogłosił na Facebooku Katowice Airport.

Wyloty z Katowic będą o godz. 20:45, a lądowanie w Hamburgu o 22.20. Powrót z Hamburga o godz. 18.45 i lądowanie w Katowicach o godz. 20.20. Będzie to połączenie całoroczne. Bilety są już dostępne na stronie przewoźnika, ceny: od 89 złotych w jedną stronę.

To kolejne nowe połączenie ogłoszone z Pyrzowic przez linię Ryanair w ciągu ostatnich dwóch tygodni. 26 stycznia ogłoszono loty do Mediolanu-Malpensy, na początku lutego - do Aten, a teraz - do Hamburga. Choć to niewiele, w porównaniu z ekspansją linii w Krakowie, skąd kilka dni temu ogłoszono aż 14 nowych tras, to jest to o tyle duże wydarzenie, że w ostatnich dwóch latach przewoźnik milczał. Ostatni raz nową trasę z Pyrzowic ogłoszono dwa lata temu - na Korfu, nieco wcześniej - na Kretę.
Zobacz galerię
W 2016 Ryanair przewiózł do i z Pyrzowic 240 tys. pasażerów. Dla porównania: linia Wizzair - ponad 1,5 miliona. Na naszym lotnisku Ryanair obecny jest od 10 lat. Jako pierwsze uruchomił w 2007 połączenie do Dublina. W 2008 uruchomił loty do Stansted i Birmingham. "Najmłodsze" są ogłoszone dwa lata temu loty na Korku. Ale to loty sezonowe.