W Katowicach powstały nowe apartamenty na wynajem. To Hornigold, marka stworzona przez katowicką firmę Śląskie Kamienice. Pierwsze apartamenty będzie można wynająć na przełomie marca i kwietnia. Wszystkie będą w odrestaurowanych kamienicach, niektóre powstaną na przeszklonych poddaszach. Ceny? Koszt wynajmu standardowego apartamentu 2-osobowego będzie wynosił ok 200 zł za noc.

Śląskie Kamienice to firma, która działa na rynku nieruchomości od kilku lat. Spółka kupuje stare, zaniedbane kamienice i po generalnych remontach przywraca w nich życie. Nowym „produktem” firmy są apartamenty na wynajem Hornigold. Będą dostępne w różnych częściach Katowic, ale docelowo także w Bytomiu, Rudzie Śląskiej czy w Chorzowie.

- Naszym celem jest stworzenie sieci apartamentów w całej Polsce, a także w najciekawszych miejscach Europy – wyjaśnia Justyna Luzak-Gwizdoń, rzecznik Śląskich Kamienic.

Jak dodaje w ciągu trzech lat firma planuje stworzyć 100 apartamentów. W tym roku dostępnych będzie dziesięć, kolejne 30 w przyszłym roku, a następne 60 zostanie otwartych w 2019 roku. Wszystkie będą znajdowały się w odrestaurowanych kamienicach, w tym na poddaszach.

- Jesteśmy na etapie aranżowania pierwszych apartamentów, które będzie można wynająć już na przełomie marca i kwietnia. Ceny będą uzależnione od wielkości pomieszczeń, lokalizacji i dodatkowych udogodnień takich jak basen czy sauna - koszt wynajmu standardowego apartamentu 2-osobowego będzie wynosił ok 200 zł za noc. W cenę wliczone będą lekkie śniadania – zapowiada Luzak-Gwizdoń.

Pierwszym apartamentem, który Śląskie Kamienice oddają pod wynajem krótkoterminowy jest komfortowe mieszkanie w katowickiej dzielnicy Janów.

- Jest to niezwykłe miejsce, nie tylko z uwagi na wystrój pomieszczeń, ale także na otoczenie. W podwórzu kamienicy znajduje się ogród z odkrytym basenem, sauną, wędzarnią, ogródkiem ekologicznym, grillem, piecem chlebowym, altaną z miejscem do biesiadowania, a także pięknie urządzonym zimowym ogrodem – wylicza rzeczniczka. Dodajmy jeszcze, że ogród w Janowie, otrzymał w tym roku wyróżnienie Dziennika Zachodniego i Housemarket.pl - "Inwestycja na medal" w kategorii „Zielone osiedle”.
Zobacz galerię
Także w tym roku firma planuje rozpocząć budowę czterech przeszklonych apartamentów na poddaszu kamienicy przy ul. Moniuszki w Katowicach.

ZOBACZ TAKŻE: Dobrze zaprojektowane: dziś Tychy, które mogły być miastem idealnym

- Obecnie kończymy prace nad systemem rezerwacji, stroną internetową oraz zagwarantowaniem naszym gościom wszelkich dodatkowych usług, które uczynią pobyt w apartamentach Hornigold jeszcze przyjemniejszym – dodaje Luzak – Gwizdoń.