Call center platformy nc+ powstanie przy Korfantego 138, w biurowcu przez lata zajmowanym przez PKP Cargo. Wynajęli 1300 metrów kwadratowych.

Platforma nc+ wynajęła ponad 1300 mkw. powierzchni w katowickim biurowcu Emerald Office Center, w którym w październiku 2017 uruchomi telefoniczne centrum obsługi abonentów. Colliers International, międzynarodowy doradca na rynku nieruchomości komercyjnych, reprezentował najemcę w negocjacjach umowy najmu. Firma doradcza Knight Frank, agent wyłączny i zarządca kompleksu, reprezentowała właściciela budynku w procesie wynajmu.

— Platforma nc+ jest naszym wieloletnim klientem, dla którego realizujemy kolejną transakcję biurową. O wyborze katowickiego Emerald Office Center na potrzeby nowego centrum obsługi telefonicznej abonentów zadecydowały głównie korzystne warunki najmu w relacji do wysokiej jakości powierzchni i znakomitej lokalizacji — mówi Barbara Pryszcz, dyrektor regionalny Colliers International w Katowicach.

nc+ to platforma płatnej telewizji premium, która oferuje klientom w Polsce ponad 160 kanałów, w tym 81 w standardzie HD. Platforma nc+ oferuje również usługi telefoniczne i internetowe.

— Cieszymy się, że platforma nc+ wybrała na lokalizację swojego nowego centrum obsługi telefonicznej abonentów kompleks Emerald Office Center, w którym nasza firma ma przyjemność pełnić rolę agenta wyłącznego i zarządcy nieruchomości. Jesteśmy przekonani, że ten niepowtarzalny obiekt spełni oczekiwania nowego najemcy - to znakomite miejsce do ulokowania biznesu — komentuje Marta Bretner-Nogacka, negocjator w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych z katowickim biurze Knight Frank.

Emerald Office Center przy alei Korfantego 138 (funkcjonujący do września jako Reinhold Center) to 10 tys. 786 mkw. powierzchni biurowej zlokalizowanej w dwóch budynkach połączonych reprezentacyjnym i przestronnym atrium. W budynku mieściła się niegdyś największa w regionie drukarnia, a w latach 2007-2008 została gruntownie przebudowana na biura klasy A. Najemcą były tu m.in. PKP Cargo.

Budynki oferują zróżnicowaną powierzchnię pięter, co zapewnia łatwość aranżacji i dostosowania wnętrz. Na terenie obiektu znajduje się ok. 180 miejsc parkingowych. Kompleks znajduje się ok. 1,5 km na północ od centrum Katowic. Bezpośrednie sąsiedztwo jednej z głównych arterii miasta oraz dostęp do licznych połączeń autobusowych i tramwajowych, pozwalają na łatwą komunikację z kluczowymi punktami całej aglomeracji oraz pobliskimi lotniskami Pyrzowice oraz Balice.

Zobacz galerię

Call center nc+ to kolejna szansa dla budynku na granicy Koszutki i Wełnowca. Budynek przy Korfantego nie miał bowiem szczęścia. Jesienią 2009 hucznie go otwierano i był jednym z najbardziej nowoczesnych budynków z powierzchnią biurową w mieście.

Spółka Reinhold, inwestor, zapowiadała nawet wokół budowę większego kompleksu - cała inwestycja miała skończyć się w 2014. Potem swoją siedzibę miały tu PKP Cargo, ale przeniosły się do kompleksu A4 Business Park. W maju 2017 budynek przy Korfantego 138 komornik wystawił na licytację, a wartość oszacowano na 36 mln 141 tys. 535,67 zł (w tym podatek VAT w kwocie: 2 mln 720 tys. 381,67 zł).

Cena wywoławcza wynosiła trzy czwarte wartości oszacowania, a więc kwotę: 27 mln 106 tys. 151,75 zł.

POLECAMY:

Znasz język śląski? Przetłumacz te zdania QUIZ JĘZYKOWY II

Czy dostałbys się do policji? PRAWDZIWE PYTANIA TESTU MULTISELECT

Ile zarabiają prostytutki na Śląsku i za co RAPORT

Katowice stawiają na rowery miejskie. Jak wypożyczyć rower?