Ponad 1000 uczniów i studentów skorzystało z praktyk i staży w Tauronie. Wczoraj kolejne uczelnie podpisały porozumienie o współpracy.

Naszą intencją jest taka współpraca z ośrodkami akademickimi, która pozwoli skutecznie zapobiegać powstawaniu luki kompetencyjnej i da szansę pozyskać oraz wykreować kapitał ludzki, który będzie miał świadomość wyzwań stojących przez energetyką jutra – mówił Kamil Kamiński, wiceprezes ds. zarządzania korporacyjnego Tauron Polska Energia.

Wczoraj w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach został podpisany list intencyjny o współpracy pomiędzy Tauron Polska Energia a trzema polskimi uczelniami – Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie oraz Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu.

Tym samym uczelnie te dołączyły do grupy ponad 50 placówek oświatowych z całego kraju (szkół wyższych, średnich oraz zawodowych), współpracujących z Tauronem. Takie umowy mają już podpisane śląskie uczelnie – Politechnika Śląska, Uniwersytet Ekonomiczny oraz Uniwersytet Śląski.

W ramach tej współpracy będą m.in. organizowane staże i praktyki studenckie; uzgadniane tematy badawcze, realizowane w pracach dyplomowych i naukowo-dydaktycznych; organizowane studia podyplomowe, szkolenia lub studia doktoranckie w celu podnoszenia kwalifikacji. Będzie też wspólny udział w projektach badawczych czy współpraca w zakresie zatrudnienia studentów i absolwentów.