Arena Zabrze to nowoczesny, w pełni funkcjonalny stadion piłkarski w sercu aglomeracji górnośląskiej. Jedyny tego typu obiekt na Śląsku z 24 563 miejscami oraz 57 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Został właśnie nominowany do tytułu Property Design Award 2017 w kategorii „Bryła: Obiekty publiczne".

Stadion został oddany do użytku w 2016 roku. Od lutego zeszłego roku na trybunach Areny Zabrze zasiadło blisko 200 tysięcy kibiców.

- Obiekt to synergia nowego brandu, nowoczesnych technologii i niebanalnej architektury z legendarną marką Górnika Zabrze, czternastokrotnego Mistrza Polski, najbardziej utytułowanego klubu piłkarskiego w kraju. Jest to jeden z najpiękniejszych stadionów w Polsce – potężna kubatura „ubrana” w ażurową, lekką wizualnie konstrukcję - czytamy w uzasadnieniu na stronie PropertyDesign.pl

Za projekt odpowiadało konsorcjum firm, którego liderem była firma GMT Sp. z o.o. Rolę głównego projektanta pełnili architekt Michał Lah i konstruktor Marcin Sarata. Zespół projektowy Marka Szczęśniaka (firma SDA Szcześniak Denier Architekci) był wykonawcą projektów w zakresie architektury pod kierownictwem Michała Laha.

Laureatów konkursu poznamy podczas uroczystej gali na tegorocznej edycji 4 Design Days - czterodniowego święta wzornictwa i architektury w Katowicach.