Tesco w Żywcu do likwidacji

- Decyzja o zamknięciu sklepów nigdy nie należy do łatwych. W każdym z 9 przypadków, przez minione lata sklepy przynosiły straty, zmniejszając w ten sposób środki, które moglibyśmy przeznaczyć na rozwój naszego biznesu w Polsce z myślą o naszych klientach i pracownikach w całej Polsce - powiedział Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco w Polsce.

CZYTAJ KONIECZNIE
9 SKLEPÓW TESCO DO ZAMKNIĘCIA W POLSCE

- Poinformowaliśmy już o tym pracowników, naszym priorytetem jest teraz wspieranie ich i zaoferowanie alternatywnych stanowisk w sklepach w regionie. Ta trudna decyzja pozwoli nam budować silniejszy, trwalszy biznes Tesco w Polsce - dodał Martin Behan.
Zobacz galerię
Firma poinformowała o nadchodzących zmianach związki zawodowe oraz lokalne Urzędy Pracy. Sklepy Białystok Białostoczek, Głogów Jedności, Konin Chopina, Łódź Galeria, Opole Łąkowa, Oświęcim Majzla, Wałbrzych Główna, Ścinawa Lubińska i Żywiec Kościuszki zostaną zamknięte do 14 września.

Tesco do zamknięcia. Co z pracownikami?

Firma nie poinformowała, ilu pracowników straci pracę w związku z zamknięciem sklepów.

- Proces trwać będzie do września, jest zatem zbyt wcześnie, by mówić o szczegółowych danych. Aktualnie naszym priorytetem jest identyfikacja i proponowanie pracownikom alternatywnych stanowisk w naszych strukturach. W naszym sklepie w Żywcu pracuje 19 osób - poinformowało DZ biuro prasowe Tesco Polska.

Jak informuje na swoim facebookwym profilu NSZZ Solidarność Tesco, zwolnienia z pracy obejmą stanowiska podstawowe oraz stanowiska sprawujące nadzór nad pracownikami. Zwolnienia grupowe odbędą się w okresie 27 czerwca – 31 sierpnia 2017 r.

- Pracodawca poinformował nas również, że o kolejności zwolnień decydować będzie okres zatrudnienia u Pracodawcy oraz związany z tym ustawowy okres wypowiedzenia umowy o pracę. Pracownikom objętym zwolnieniami grupowymi proponowane zostanie, w miarę możliwości, podjęcie pracy na innym stanowisku/ w innych jednostkach firmy. Wszystkim pracownikom, którym nie zostanie złożona oferta pracy lub nie przyjmą złożonej oferty pracy, zostanie zaoferowane zawarcie porozumienia o rozwiązaniu umowy o pracę. Pracownikom, którzy nie przyjmą propozycji rozwiązania umów o pracę za porozumieniem stron, składane będą wypowiedzenia umów o pracę - informują związkowcy.

Konsultacje w sprawie zwolnień grupowych mają odbyć się 12 czerwca we Wrocławiu.